3. Салернитана отнесе Сампдория с 4:0 (ВИДЕО)

Салернитана отнесе Сампдория с 4:0 (ВИДЕО)

"Морските кончета" с изключително силен мач като домакини

Салернитана разгроми като домакин Сампдория с 4:0 в мач от третия кръг на Серия А.

Салернитана започна много по-добре срещата от своя противник и изцяло владееше играта в първите минути. Те имаха добра ситуация още в третата минута, когато претендираха за дузпа, но такава не бе отсъдена.

В осмата минута се стигна до откриване на резултата в тяхна полза, когато Федерико Бонацоли напредна отлично и пусна към своя партньор в атака Булае Диа, който откри резултата с първия си гол за тима. Попадението предизвика сериозни съмнения за засада, но след дълга консултация с ВАР голът бе зачетен.

Играчите на Давиде Никола продължиха да са по-активния тим на терена и още в 16-ата минута достигнаха до второ попадение чрез Федерико Бонацоли.

В следващите минути Сампдория успя да изнесе случващото се на терена в по предни позиции и в последните минути на първата част на няколко пъти бяха близо до намаляване на изоставането си.

Домакините започнаха вихрено и второто полувреме и отбелязаха ново попадение на своята сметка преди да са изминали 5 минути, но то бе отменено поради засада. Играчите на Давиде Никола все пак стигнаха до своето трето попадение в 51-ата минута, когато отлично двойно подаване между Джулио Маджоре и Тони Вилена остави последния в прекрасна позиция и той отбеляза трето попадение.

Играчите на Салернитана направиха нещата още по-кошмарни за Марко Джампаоло и неговите играчи в 76-ата минута, когато появилият се десетина минути по-рано от резервната скамейка Ерик Ботхайм покачи на 4:0.

Салернитана продължава не лошият старт на сезона си и вече има четири точки след три кръга. От своя страна това бе втора загуба за Сампдория, които имат само 1.