3. Самоубийство на "Анфийлд"! Рейна, Кели и Шкъртел подариха точката на Манчестър Сити (ВИДЕО)

Ливърпул изпусна шампионите след кошмарни грешки в отбрана и 2:2

Отборът на Ливърпул пропусна страхотен шанс да запише първа победа за сезона, след като днес изтърва шампиона Манчестър Сити, завършвайки наравно 2:2.

Двубоят се игра на стадион "Анфийлд" и бе от програмата на 2-ия кръг на английската Висша лига.

"Червените" повеждаха на два пъти в резултата чрез Шкъртел и Суарес, но "гражданите" докараха нещата до хикс с попадения на Яя Туре и Тевес, които дойдоха след индивидуални грешки на Рейна, Кели и Шкъртел.

Срещата започна равностойно, като Коларов и Джерард размениха по един неуспешен удар от дистанция.

В 19-ата минута "гражданите" имаха страхотен шанс да открият резултата, но ударът на Тевес срещна страничната греда.

Така се стигна до 34-ата минута, когато мърсисайдци излязоха напред с гол на Шкъртел, който засече с глава центриране от корнер на Джерард.

След гола темпото спадна и до края на полувремето зрителите не видяха повече попадения.

Втората част стартира по-активно за домакините, но в 63-ата минута шампионите възстановиха статуквото след кошмарни грешки на Рейна и Кели. При едно центриране в пеналта на Пуул, испанският страж излезе неразчетено и боксира неубедително, топката падна на крака на Кели, който не успя да си я спре и Яя Туре притича и вкара в опразнената врата за 1:1.

След гола "червените" натиснаха веднага и в 66-ата минута отново си върнаха аванса. Тогава Суарес изпълни перфектно фаул от около 25 метра, правейки безпомощен Джо Харт.

Това попадение обърка гостите, които все пак опитаха натиск. В 80-ата минута нова трагедия в отбраната на мърсисайдци смълча "Анфийлд". Тогава Шкъртел върна слабо една топка към Рейна, Тевес открадна, преодоля стража и не сбърка, отбелязвайки за 2:2.

До края на мача гостите имаха по-добрите възможности за гол, но така и не успяха да отбележат нов такъв в мрежата на Рейна. Особено фрапантен бе пропускът на Джеко в 86-ата минута, който от няколко метра не успя да засече добре и прати кълбото високо над вратата.

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"(ВИДЕО)