3. Самп спечели вълнуващо издание на дербито на Генуа (ВИДЕО)

Самп спечели вълнуващо издание на дербито на Генуа (ВИДЕО)

Дженоа намали в заключителните минути от 0:3 до 2:3

Сампдория не допусна да бъде изравнен от 3:0 като гост на Дженоа в дербито на Генуа, с което бе открит 18-ият кръг на Серия А. „Грифоните” успяха да намалят до 2:3 девет минути преди края, но не успяха да заличат и третия гол, който получиха в 49-ата минута. Роберто Сориано и Леонардо Паволети отбелязаха по два гола в интригуващия сблъсък.

Дженоа допусна пета поредна загуба в Серия А, този път поне съумя да отбележи голове, за разлика от предишните четири двубоя. Те имаха само една точка от последните три дербита на Генуа, като за последно бяха побеждавали с 3:0 през септември 2013 г.

Самп откри в 18-ата минута, когато извеждащо подаване на Антонио Касано бе отклонено от защитник и топката стана максимално удобна за Роберто Сориано, който от воле порази мрежата.

Гостите обаче трябваше да извършват принудителна смяна през първото полувреме, когато Де Силвестри получи разтежение.

Въпреки това, Сампдория удвои три минути по-късно, в 39-ата минута. При класическа контраатака Едер вкара с прецизен удар.

При ново контрадействие в 49-ата минута резултатът стана класически с втория гол на Роберто Сориано в мача, а асистенцията бе на Антонио Касано, отличил се с втора след предишното попадение. За първи път в своята кариера пък Сориано отбелязва шест гола в един сезон.

„Грифоните” намериха начин да се върнат в мача през второто полувреме с два гола на Леонардо Паволети. В 69-ата минута той засече с глава центриране от корнер и прати в опразнения ъгъл за 1:3.

В 81-ата минута отново той беше точен, след като излезе сам срещу вратаря Вивиано и красиво го прехвърли, за да намали хладнокръвно до гол разликата.

Въпреки включването на новите попълнения Сусо и Лука Ригони на почивката, победата бе за Сампдория, който удари греда в добавеното време чрез Едгар Барето.