3. Сампдория нанесе първа домакинска загуба на Рома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Сампдория нанесе първа домакинска загуба на Рома (ВИДЕО+СНИМКИ)

Отборът на Синиша Михайлович окончателно отказа "вълците" от мечтите за титла след 2:0 в Рим

Рома допусна неприятна първа домакинска загуба за сезона в Серия А след 0:2 от Сампдория в 27-ия кръг и сякаш връчи четвъртата поредна титла на шампиона Ювентус, който има 14 точки аванс на върха 11 кръга преди края. Това бе първо поражение за Рома от 1 ноември насам след 16 кръга без загуба.

„Вълците” имаха едно наум за реванша с Фиорентина в Лига Европа в четвъртък, но това не е оправдания за слаба игра и пропуските им тази вечер.

През първата част на „Олимпико” само героичните прояви на вратаря Вивиано оставиха мрежата на „моряците” суха. Негова бе основната заслуга гостите да не допуснат попадение за целия мач.

В началото Вивиано се разтегна максимално, за да избие диагонален изстрел на Тоти. После Сейду Кейта вкара много акробатично с воле след центриране от пряк свободен удар, но страничният рефер правилно маркира засада.

Вивиано спаси още един изстрел на Тоти на близката греда. В 41-ата минута Васко Реджини върна много лошо назад за вратаря, който успя да изчисти пред Жервиньо, атаката продължи и Тоти не успя с глава на втора греда.

Жервиньо проби отляво и центрира ниско, Пянич не можа да засече на 3-4 метра пред вратата, но Реджини ритна към собствената си врата и Вивиано закова топката в ръцете си на голлинията, за да предотврати гол.

В добавеното време на първата част Жервиньо се озова сам срещу вратаря, но Вивиано пак бе непробиваем и изби с една ръка в корнер.

Домакините натиснаха и в началото на втората част. Флоренци центрира от пряк свободен удар, топката стигна до Тоти, но се отклони от
гърдите му и мина от грешната страна на гредата.

След всичките си пропуски, римляните бяха шокирани след час игра. Ето’о получи късо след корнер, камерунецът стигна до аутлинията и пусна ниска топка, Романьоли отклони леко и Де Силвестри овладя около вратарското поле, справи се с Флоренци и отблизо се разписа за 1:0. Голът бе още по-болезнен за домакините, защото бе отбелязан от бивш играч на Лацио.

След гола гостите все по-често хващаха отбора на Руди Гарсия на контра. При една от тях в 78-ата минута Муриел напредна вляво, финтира Астори и нацели далечната греда, Дънкан и Едер продължиха атака и топката пак стигна до Муриел, който този път не сгреши – 2:0 и тишина в Рим.

Вивиано направи още едно фамозно спасяване след удар на Пянич, а Сейду Кейта бе изгонен с два жълти картона за секунди, след като саркастично изръкопляска към съдията след първия картон.

До края Рома нямаше големи шансове с 10 души, но Паломбо изчисти удар с глава на Астори от голлинията, а при последвалата контра Дънкан и Муриел изпуснаха да отбележат трети гол.

Рома има 50 точки на второто място и едва ли може да мисли за титлата, защото лидерът Ювентус има 64. По-скоро столичани трябва да гледат назад през рамото си, защото до петото място разликата е само 5 точки. Лацио е трети с 49, Наполи има 46, а Фиорентина 45. Сампдория също не е много далеч – шести с 42.