3. Сампдория обърна Рома в луд мач на "Луиджи Ферарис" (видео)

Сампдория обърна Рома в луд мач на "Луиджи Ферарис" (видео)

В срещата имаше дузпа, три гола и три червени картона

Отборът на Сампдория обърна Рома в изключително интересен мач на „Стадио Луиджи Ферарис”, завършил 2:1 в полза на домакините. Срещата бе изпълнена с безброй напрегнати ситуации, а зрителите видяха три червени картони, дузпа и три попадения. 77 минути с фланелката на Сампдория изигра дошлият под наем от Манчестър Юнайтед Федерико Македа, като по този начин той направи дебюта си за италианския тим.

Първата по-опасна възможност в двубоя бе пропусната от Никола Поци, който получи топката след центриране от Стефано Губерти, но ударът му премина покрай десния страничен стълб на Серджо.

Рома успя да поведе в 18-ата минута с гол на Мирко Вучинич. Националът на Черна гора стреля с десния крак и прати много хубаво топката в десния ъгъл на вратата на Сампдория, като успя да излъже Джанлука Курчи и да прати кълбото във вратата му.

До края на полувремето домакините от Сампдория пропуснаха хубави ситуации, но така и не падна гол във вратата на Серджо. Бориело пък можеше да удвои за Рома, но не успя да преодолее Курчи. При резултат 0:1 дойде и почивката.

Второто полувреме бе доста по-драматично, като точно след изтичането на първите десет минути от началото му положението за Рома стана много тежко. Вратарят на „вълците” Жулио Серджо извърши нарушение в наказателното си поле и главният съдия посочи бялата точка, вадейки червен картон на стража на Рома. Никола Поци застана зад топката и не сбърка, след като стреля много силно и вкара, правейки резултата 1:1.

До края на мача последваха още доста опасни ситуации пред двамата вратари, а домакините успяха да достигнат до пълен обрат в 83-ата минута, когато Стефано Губерти с десния крак вкара за втори път топката в мрежата на Рома.

До края на двубоя Сампдория остана с 9 души на терена, след като първо в 86-ата минута Стефано Лучини получи втори жълт картон, а в 90-ата Даниеле Гасталдело също видя за втори път картона с жълт цвят. Домакините все пак успяха да удържат преднината си и грабнаха ценни три точки.

След успеха Сампдория е 8-ми с 26 точки, а Рома е на 4-ата позиция с 32.

Груев с пълни 90 минути при успех с 2:0 над Кардиф (ВИДЕО)