3. Сампдория окупира четвъртото място след драматичен обрат над Милан – 2:1

Сампдория окупира четвъртото място след драматичен обрат над Милан – 2:1

Съдбата обърна гръб на „росонерите” - дузпа, червен картон и гол в добавеното време спряха Милан на „Луиджи Ферарис”

Отборът на Сампдория се изкачи на заветното четвърто място, след като постигна драматичен успех с 2:1 над Милан в една от най-интересните срещи от 34-ия кръг на италианската Серия „А”. „Росонерите” бяха по-добрият тим на терена и успяха да поведат в резултата, но дузпа и червен картон през втората част наклониха везните в полза на „моряците”, които успяха да стигнат до победното попадение в добавеното време. Така Самп записа домакински победи през сезона срещу Интер, Ювентус и Милан, а „росонерите” официално се сбогуваха с шансовете за Скудетото и ще трябва просто да доиграят сезона в оставащите 4 кръга.

Двата отбора започнаха равностойно срещата, а първото по-опасно положение дойде в 16-ата минута. Тогава техничен удар с десния крак на Поли от границата на полето премина на около метър от вратата на замръзналия Дида. В ответната атака пък шут с левия крак от дъгата на Зеедорф също профуча на около метър от левия страничен стълб. Така се стигна до 19-ата минута, когато гостите от Милано успяха да поведат в резултата. Бориело засече с глава центриране на Мансини от ъглов удар и заби неспасяемо топката в долния ляв ъгъл на вратата, пазена от Сторари.

Малко след това Бориело бе изведен сам срещу стража на домакините от Антонини, преодоля го, след което подаде на Мансини, който с левия крак от малкото наказателно поле не успя да уцели опразнената врата и за малко да прехвърли трибуните на „Луиджи Ферарис”. В 25-ата минута пък Амброзини намери Зеедорф с центриране в наказателното поле, холандецът опита удар от воле, но не успя да уцели топката и тя попадна право в ръцете на Сторари.

В 38-ата минута пък Антонио Касано бе намерен с дълъг пас от бранител на Самп, опита удар от воле с левия крак от малък ъгъл, но Дида спаси. При последвалия ъглов удар Поли стреля опасно с глава, но бразилският страж на Милан отново се намеси подобаващо. В следващата атака пък Семиоли центрира остро в полето, Касано игра с глава, но топката премина на около метър от левия страничен стълб на Дида, като с това се изчерпа и всичко по-интересно за първите 45 минути.

Сампдория започна по-навито втората част и в 53-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, след като Бонера фаулира Касано в наказателното поле. Бранителят на Милан получи втори жълт и респективно червен картон, а потърпевшият Касано не сгреши от бялата точка за 1:1, пращайки топката в долния десен ъгъл.

Въпреки, че остана с човек по-малко, отборът на Милан не се отказа да търси победата и в 61-ата минута Бориело бе близо до втория си гол, но негов шут с десния крак профуча на около метър от левия страничен стълб. Пет минути по-късно пък Гатузо можеше да даде за втори път преднина на „росонерите”. Роналдиньо проби отлично отляво, пусна тънък пас към Гатузо в наказателното поле, той стреля с едно докосване, но Сторари спаси.

Броени минути по-късно пък Роналдиньо изведе голмайсторът Бориело сам срещу вратаря, но неговият удар с десния крак се оказа неточен и премина на около 2 метра от десния страничен стълб. В 75-ата минута пък страхотен удар на Роналдиньо от дъгата профуча опасно на сантиметри от лявата греда на Сторари.

Самп пък отправи първия си точен удар след дузпата едва в 82-ата минута. Рето Циглер опита удар от средно разстояние, който обаче не представляваше проблем за Дида. Минута преди края на редовното време удар на Тисоне бе избит от голлинията от Дзамброта. При последвалия ъглов удар пък бразилският страж изпусна топката към вратата си, но все пак успя да я закове на голлинията, въпреки желанието на „моряците” да бъде отсъден гол.

Във втората минута от добавеното време обаче Самп успя да стигне до победно попадение. Центриране на Манини на далечната греда бе засечено от Пацини, който с глава матира Дида за крайното 2:1.

Така с този успех „моряците” събраха 57 точки в актива си и измести Палермо от четвъртото място. Милан пък остана трети с 64 точки и вече официално се сбогува с шансовете си за Скудетото.

Сампдория – Милан 2:1
0:1 Бориело 19’
1:1 Касано (д) 53’
2:1 Пацини 90+2’