3. Сампдория победи измъчено Аталанта - 1:0

Сампдория победи измъчено Аталанта - 1:0

Сампдория се реваншира пред феновете си за загубата от Металист (Харков) за Купата на УЕФА, като победи с измъченото 1:0 Аталанта в мач от 25-ия кръг на Серия А.

Двубоят на "Луиджи Ферарис" не бе един от най-приятните за гледане, като и гостите можеха да постигнат успех, но този път Фортуна се усмихна на "моряците".

Самп можеше да поведе в 12-ата минута, но вратарят на гостите Консили спаси опасен удар на Касано, а шут на Франческини бе блокиран в последния момент. Аталанта имаше шанс чрез Кристиано Дони, но и Лука Каселаци демонстрира класа.

В 61-ата минута се случи и най-интересната ситуация в мача. Тогава редовният голмайстор на Самп Джампаоло Пацини се възползва по най-добрич начин от пас на Касано, като ударът му в долния ляв ъгъл не остави шансове на Консили.

До края на мача играта бе често накъсвана от нарушения, като в крайна сметка "блучеркарите" постигнаха целта си. Сампдория е на 14-о място с 29 точки, а Аталанта е на 8-о с 36 точки.