3. Сампдория потопи Дженоа с победа в дербито (ВИДЕО)

Сампдория потопи Дженоа с победа в дербито (ВИДЕО)

Маноло Габиадини се разписа на два пъти за "моряците"

Сампдория спечели дербото срещу Дженоа с 3:1 като гост в мач от Серия "А". Попаденията за "моряците" реализираха Франческо Капуто и Маноло Габиадини, който се разписа на два пъти. За домакините точен бе Матиа Дестро.

След успеха си Сампдория събра 18 точки и се намира на 14-то място. Дженоа продължава да е в зоната на изпадащите с 10.

Сампдория започна по-добре срещата и поведе още в седмата минута. Антонио Кандрева центрира в наказателното поле, където Маноло Габиадини надскочи всички и с глава прати топката в мрежата на Дженоа. До края на полувремето двата тим си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.

Гостите вкараха второ попадение в 49-ата минута. Франческо Капуто се възползва от отскочила топка в пеналта и с мощен удар се разписа за 2:0. Сампдория реализира трето попадение в средата на втората част. Маноло Габиадини се разписа след отлично подаване. Ситуацията бе разгледана с ВАР заради съмнения за засада, но се оказа, че такава няма, зарид което голът бе зачетен.

В 78-ата минута Дженоа вкара почетно попадение. Негов автор стана Матиа Дестро, който се възползва от чудесно подаване на Андреа Кабиасо. До края на мача двата тима си размениха по още няколко добри положения, но до нов гол така и не се стигна.