3. "Сан Паоло" видя ново 0:0 - този път срещу шампиона Интер

"Сан Паоло" видя ново 0:0 - този път срещу шампиона Интер

Наполи взе точка от лидера Интер в интересен мач с три греди и много положения

Отборите на Наполи и Интер завършиха наравно 0:0 в дерби-срещата от 24-ия кръг на италианската Серия "А". След като завърши при нулево равенство с Милан и Дженоа, тимът на Валтер Мацари успя да запише същия резултат и срещу шампиона и лидер Интер. Двата отбора направиха много интересен и динамичен мач, в който бяха уцелени 3 греди и спасени куп положения. В заключителните минути обаче играта стана прекалено накъсана и логично срещата завърши без попадение. Феновете на домакините пък спазиха обещанието си и излязоха с подигравателни маски и карикатури на шефа на съдиите в Италия и всепризнат номер 1 в професията - Пиерлуджи Колина. Интер пък загуби ценни 2 точки и преднината пред Рома бе съкратена на 7.

Срещата започна с мощен домакински натиск - момчетата на Валтер Мацари натикаха "нерадзурите" в собствената им половина и пред вратата на Жулио Сезар започнаха да се редят атака след атака. В 9-ата минута Марек Хамшик отправи истинска бомба от границата на наказателното поле, но топката срещна напречната греда. Малко след това пък удар на Куалярела от чиста позиция премина на около метър от левия страничен стълб. В 19-ата минута пък Жулио Сезар спаси своя отбор от сигурен гол, след като парира хубав удар с глава на Денис.

Шампионите удържаха първоначалния натиск и с течение на времето започна по-често да поглежда към вратата на домакините, но Милито и Пандев бяха зорко пазени от защитниците на Наполи. В 30-ата минута дойде и първата реална опасност за гол пред вратата на Морган Де Санктис. След леко меле топката попадна на левия крак на Мунтари, който отправи топовен удар от границата на полето, но коженото кълбо разтресе напречната греда.

До края на полувремето Наполи отново взе инициативата в свои ръце и натисна Интер, но не успя да стигне до нещо по-опасно пред вратата на Сезар. Двата отбора се поизнервиха в последните минути на първата част и създадоха много работа на Роберто Розети, който показа общо 4 жълти картона за полувремето.

Гостите от Милано излязоха напълно преобразени след почивката и набързо създадоха две опасности пред вратата на Наполи. В 49-ата минута страхотен удар на Уесли Снайдер бе париран със страхотен рефлекс от Морган Де Санктис. Малко по-късно стражът на домакините спаси и най-чистото положение в мача. Много красива атака на Интер достигна до Горан Пандев, който се освободи по отличен начин и от много чиста позиция, но неговият удар бе спасен от Де Санктис.

Наполи веднага отговори и в 65-ата минута домакините на два пъти бяха много близо до откриване на резултата. Страхотен удар от воле на Куалярела срещна десния страничен стълб на Жулио Сезар, а при добавката Денис стреля много нескопосано над опразнената врата - тук Наполи пропусна да нанесе своя удар, а срещата стана още по-изнервена.

До края на мача Интер владееше повече топката, но играта бе твърде накъсана от многобройните нарушения и "нерадзурите" така и не стигнаха до чисти ситуации за гол, въпреки появата на Самуел Ето'о. Наполи от своя страна прие играта в своята половина и се задоволи с търсенето на точката, която в крайна сметка спечели.

Така Интер събра 54 точки в актива си и дръпна на втория Рома със 7. Наполи пък запази четвъртата си позиция с 39 точки, колкото има и петият Сампдория.

Наполи - Интер 0:0