3. Санчес и Жиру съхраниха шансовете на Арсенал за топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Санчес и Жиру съхраниха шансовете на Арсенал за топ 4 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Артилеристите" биха Саутхемптън с 2:0 като гости и са на 3 точки зад Ман Сити и на 4 зад Ливърпул

Алексис Санчес и Оливие Жиру съхраниха шансовете на Арсенал за топ 4 и място в Шампионска лига с голове през втората част за успеха с 2:0 в гостуването на Саутхемптън в отложена среща от Висшата лига. Така Арсенал събра 66 точки на пето място и е на 3 зад Манчестър Сити с равни срещи и на 4 зад Ливърпул, който е мач повече.

Тази вечер на „Сейнт Мерис” Арсен Венгер направи само една промяна от 11-те, които победиха Манчестър Юнайтед и тя беше принудителна, защото Лоран Косчелни получи травма в прасеца и бе заменен от Шкодран Мустафи в защита.

„Светците” преследваха трета поредна домакинска шампионатна победа над Арсенал от 1985-а насам, но каквото и да направят ще завършат сезона с най-лошия си точков актив от завръщането във Висшата лига през сезон 2012/13 насам. Южняците нямаха победа над отбор от топ 6 през кампанията.

Саутхемптън отстъпваше инициативата на своя гост, но „артилеристите” играеха в пешеходно темпо през първата част и беше много трудно така да затруднят добре подредената защита на Клод Пюел.

Точно когато темпото се повиши Алекс Окслейд-Чембърлейн получи контузия и беше заменен от Ектор Бейерин в 36-ата минута.

Маноло Габиадини опита да изненада Петър Чех от пряк свободен удар, но малко пресили изстрела. Петър Чех обаче трябваше да се намесва след снаряд на Нейтън Редмънд и сякаш къбото облиза и напречната греда, излизайки в корнер след намесата на стража.

Арсенал не създаде нищо опасно до почивката, но Венгер събуди отбора си за второто полувреме, което започна със съвместен пропуск на Рамзи и Уелбек. Уелският национал стреля веднага след центриране на Бейерин, а опитът на Уелбек да пренасочи в мрежата мина встрани.

След час игра Месут Йозил подаде на Алексис Санчес, който с едно движение нагласи на левия крак и елиминира Стивън и Йошида, преди да порази близкия ъгъл за 1:0.

Клод Пюел пусна Шейн Лонг и Софиан Буфал в търсене на промяна, а 13 минути преди края Габиадини пропусна голям шанс и не уцели топката отблизо пред вратата на Петър Чех. Буфал опита да покаже, че може да излъже сам целия отбор на Арсенал и почти го направи, но ударът му беше ужасно неточен.

Арсенал подпечата трите точки 7 минути преди края на редовното време. Алексис Санчес центрира отлично на втора греда, а там Рамзи хитро с глава пусна за Жиру на празна врата за 2:0.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави