3. Съндърланд нанесе звучен шамар на Челси на "Стамфорд Бридж" и си тръгна с класическа победа (видео)

Момчетата на Стив Брус напляскаха много лошо разпасаната команда на Карло Анчелоти

Английският шампион Челси претърпя изключително унизителна и злощастна домакинска загуба с 0:3 от средняка Съндърланд.

Това "чудо" стана факт в двубой от 13-ия кръг на Висшата лига, който се игра на "Стамфорд Бридж".

Момчетата на Карло Анчелоти бяха изключително слаби и не успяха да направят нищо, за да се противопоставят на укриления тим на Стив Брус.

През първото полувреме Петър Чех спаси няколко много опасни удара към своята врата.

На два-три пъти много добри положения пред чешкия национал бяха пропиляни от намиращия се в страхотна форма ганайски голаджия Асамоа Гиян.

Все пак логичното през първата част се случи в 45-ата минута, в която Недум Онуоха успя да се справи с опеката на Микел, Босингва и Иванович и след това откри резултата в полза на "черните котки".

Преднината на Съндърланд бе напълно заслужена, тъй като гостите бяха по-добрият отбор на терена през първото полувреме.

Всичко очакваха, че домакините ще реагират мигновенно през втората част, но това не стана, тъй като в 52-ата минута Асамоа Гиян удвои преднината на гостите.

Ганаецът бе изведен сам срещу Чех и прокара топката под плонжа на бившия страж на Рен, за да удвои преднината на своя тим.

Натискът на гостите продължи, въпреки двата отбелязани гола, и в 86-ата минута юношата на Манчестър Юнайтед Дани Уелбек тотално довърши гвардията на Карло Анчелоти и оформи крайния резултат.

След загубата, авансът на Челси пред втория Арсенал е само две точки.

Челси - Съндърланд 0:3
0:1 Онуоха 45
0:2 Гиян 52
0:3 Уелбек 86

Челси: Чех, Ашли Коул, Иванович, Ферейра, Босингва, Микел, Рамиреш (69 Макекрън), Жирков (75 Какута), Малуда (58 Калу), Анелка, Дрогба

Съндърланд: Гордън, Бардсли, Търнър, Ричардсън, Онуоха, Брамбъл, Кетърмоул (94 Риверос), Зенден, Хендерсън, Уелбек (90 Ал-Мухамади), Гиян (83 Малбранк)

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1