3. Съндърланд прегази Уест Бромич

Съндърланд прегази Уест Бромич

С тази победа Съндърланд се измъкна от зоната на изпадащите и вече заема 17-то място с актив от 18 точки, докато Уест Бромич остана последен с актив от едва 12 точки.

Останалият без мениджър тим на Съндърланд постигна разгромна победа с 4:0 у дома над тима на Уест Бромич в мач от 17-ия кръг на английската Висша лига, като това бе първа победа за „черните котки” от 4 мача насам.

Домакините поведоха още в 22-та минута с гол на Кенуайн Джоунс, който се възползва от хубаво центриране на Рийд и с глава прати топката зад Скот Карсън за 1:0. Само 2 минути по-късно Джоунс отново попадна в прегръдките на своите съотборници. Този път централният нападател на Съндърланд се възползва от уникално меле в полето на Уест Бромич и добута топката във вратата на гостите – 2:0, като при този резултат завърши и първото полувреме. В 40-та минута резултатът стана класически. Анди Рийд ознаменува добрата си игра в мача и вкара топката във вратата на Карсън, след асистенция на Малбранк.

През втората част събитията на терена не се промениха и Съндърланд стигна до нов гол още в 48-та минута. Джибрил Сисе бе точен от бялата точка, след като съдията отсъди дузпа за нарушение на Бернар, и вкара своя пореден гол през този сезон, с което оформи и крайното 2:2.