3. Със съкрушителен удар в края Интер победи Бари с 3:0

Със съкрушителен удар в края Интер победи Бари с 3:0

Нов герой се появи на сцената за шампионите, Пацини пак бележи

Интер победи с 3:0 като гост закъсалия отбор на Бари, който плува на последното място в Серия А.

„Нерадзурите“ играха общо взето слабо, но подпомогнати от немощната игра на своя съперник взеха победата. Макар да имаше проблеми с отбелязването, шампионът на Италия избухна мощно в последните секунди на мача, когато с два гола наказа тотално своя опонент.

И в този мач старши треньорът Леонардо имаше огромни проблеми със състава, след като Снайдер, Лусио и Камбиасо не бяха готови на сто процента и останаха резерви. За сметка на тях пък се появиха две нови попълнения – дошлият от Дженоа Ранокия и мароканецът Кхаржа, който се превърна в герой за своя тим с отбелязаното попадение в 70-ата минута и асистенцията за Снайдер в края.

Сред стартовите 11 бе и новата звезда Джампаоло Пацини, който за разлика от мача с Палермо остана абсолютно незабележим, но в края само с една отдала му се възможност показа как се бележи.

Мачът тази вечер на „Сан Никола“ започна мудно. В 20-ата минута Интер организира първата си опасна атака, след като Майкон проби отдясно и стреля, но белгийският вратар Жилет се намеси добре.

Няколко минути по-късно отново бразилецът бе замесен в нова опасна атака. Неговият опит за пас към Милито в наказателното поле обаче бе избит, иначе положението за домакините ставаше много тежко. До края на първите 45 минути не се случи нищо интересно.

Още с началото на подновяването на играта „нерадзурите“ бяха близо до гол. Ето‘о се опита действа индивидуално в наказателното поле на домакините и притесни сериозно защитата пред Жилет.

В 70-ата минута след две-три добри атаки Хюсеин Кхаржа вкара първото си попадение с екипа на Интер. Мароканецът направи много добро двойно подаване с Ето‘о и се озова сам по диагонал срещу вратаря на Бари, след което с хубав удар по земя не сгреши.

Бари обаче отговори на предизвикателството. В 75-ата минута Гаци стреля под ъгъл от воле много силно, но Жулио Сезар показа невероятната си класа и изби.

Пет минути преди края на мача пак 28-годишният халф можеше пак да вкара, след като отправи изстрел от наказателното поле, спасен внимателно от Сезар.

В края дойдоха и съкрушителните минути на „нерадзурите“. Първо в 92-ата минута Пацини получи топката леко вляво извън наказателното поле. Нападателят напредна и финтира с тяло защитник на Бари, след което с премерен удар даде спокойствие на своя отбор.

В съвсем последните секунди пък Майкон центрира, Кхаржа спря топката много технично на Снайдер  и последният с мощен удар от няколко метра направи победата класическа.

Румънецът Кристиан Киву пък опорочи феърплея в мача, след като удари съперник без топка, но не бе изгонен. На видеозаписите утре, които ще бъдат разгледани от дисциплинарната комисия към Италианската футбола федерация, вероятно ще бъде наложено сериозно наказание за защитника.