3. Сашо Тонев дебютира в Серия "А" (резултати+репортажи)

Сашо Тонев дебютира в Серия "А" (резултати+репортажи)

Ивайло Чочев пропусна втората поредна победа на Палермо, Едер от Сампдория заличи два гола на Игуаин, Йоветич избави Интер с късна дузпа, Киево излезе на върха след 4:0 над Лацио

Халфът Александър Тонев дебютира в италианската Серия А. Националът се появи като резерва за новия си клуб Фрозиноне в 75-ата минута на гостуването в Бергамо на Аталанта. Крилото, което замени Лука Паганини, бе продадено от Астън Вила тази седмица и веднага попадна в групата на отбора, воден от Роберто Стелоне. Но Фрозиноне претърпя втора загуба в два мача, отстъпвайки с 0:2. Аталанта пропусна дузпа в 9-ата минута, като грешникът бе Маурисио Пиния. Въпреки това, домакините стигнаха до успеха след голове на Гуглиелмо Стендардо и Алехандро Даро Гомес, съответно в 21-ата и 69-ата минути.

Юношата на ЦСКА Тонев е играл още в Лех Познан (Полша), Астън Вила (Англия) и Селтик (Шотландия) в първенства на Стария континент.

Друг наш национал на Ботуша – Ивайло Чочев, също повикан за квалификациите срещу Норвегия и Италия през следващата седмица, остана неизползвана резерва при втората победа на Палермо – 1:0 над техния домакин Удинезе. Лука Ригони бе автор на единствения гол за сицилианците още в 8-ата минута. Палермо трябваше да брани крехкия си аванс 20 минути. Втори жълт картон в 70-ата минута получи Аляз Струна.

Сампдория заличи два гола на Гонсало Игуаин през първото полувреме, за да стигне до 2:2 срещу Наполи като гост в спектакъл без победител. Едер беше точен на два пъти след почивката, веднъж от дузпа.

Домакините поведоха с 2:0 с два гола на Гонсало Игуаин, а пълното превъзходство през първото полувреме можеше да доведе до значително по-изразителна преднина.

През второто полувреме настъпи пълен обрат в представянето на двата отбора и логично Сампдория стигна до равенство с попадения на италианския национал Едер.

Киево се изкачи на върха в класирането на Серия А след убедителна победа 4:0 над Лацио на „Стадио Маркантонио Бентегоди”. Два гола отбеляза Алберто Палошчи (30’ и 69’). Резултатът откри Рикардо Меджорини в 13-ата минута. Валтер Бирса също се разписа (45’).

Интер се нуждаеше от късна дузпа, реализирана от Стеван Йоветич, за да си осигури победата с 2:1 над новака Карпи и 100-процентов актив. Антонио ди Гаудио заличи в 81-ата минута откриващо попадение на Йоветич в 31-ата, за да се стигне до 89-ата минута, когато Фреди Гуардин беше повален от Габриел Силва и Йоветич реализира отсъдената дузпа.

Дженоа записа първа победа – 2:0 срещу Верона, в събота Сасуоло продължи перфектния си старт, надделявайки минимално над местния съперник Болоня.