3. Сасуоло вкара четири на 10 от Рома на "Олимпико"(ВИДЕО)

Сасуоло вкара четири на 10 от Рома на "Олимпико"(ВИДЕО)

"Вълците" се бореха до последния момент, но загубиха ценни точки

Рома отстъпи с 3:4 от Сасуоло на „Стадио Олимпико“ в мач от 26-ия кръг в италианската Серия А.

До 18-ата минута „нероверди“ поведоха с 2:0 след две попадения на Арман Лориент , но Никола Залевски върна едно попадение за „джалоросите“. В добавеното време на първото полувреме Мараш Кумбула си изкара директен червен картон, а Доменико Берарди възстанови аванса от два гола за Сасуоло от дузпа. Пауло Дибала върна интригата в двубоя в 51-ата минута, а Андреа Пинамонти реализира четвъртото попадение за „неровердите“. Жоржиньо Вайналдум се възползва от липсата на концентрация в защитата на Сасуоло в добавеното време, с което оформи крайното 3:4.

След този успех Сасуоло се изкачи до 12-о място във временното класиране с актив от 33 точки, докато Рома е на 5-а позиция с 47 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Рома. Във втората минута Жоржиньо Вайналдум шутира от чиста позиция около границата на наказателното поле, но Андреа Консили се намеси.

В 14-ата минута Арман Лориент чукна топката във вратата на Руи Патрисио, за да изведе Рома напред в резултата, след като се оказа на правилното място в правилния момент.

Само четири минути по-късно Сасуоло успя да удвои аванса си, след като Доменико Берарди намери Арманд Лориент, който с едно докосване реализира за втори път и удвои аванса на „неровердите“.

Леонардо Спинацола подаде към Никола Залевски, който с удар с едно докосване от границата на наказателното поле в 26-ата минута намали пасива на Рома, не оставяйки никакви шансове за Консили.

Заради нарушение в наказателното си поле Мараш Камбула получи директен червен картон в третата минута на добавеното време на първото полувреме. Сасуоло получи правото да изпълни дузпа, която бе реализирана от Доменико Берарди.

Рома започна по-активно през второто полувреме. В 51-ата минута Стефан Ел Шаарауи подаде към Пауло Дибала, който вкара красиво попадение от границата на наказателното поле, за да върне интригата в двубоя.

Арман Лориент подаде на крак за Андреа Пинамонти, който с едно докосване прати топката в долния десен ъгъл на вратата, преодолявайки Руи Патрисио.

В петата минута на добавеното време Крис Смолинг подаде за Вайналдум, който се възползва от липсата на концентрация в защита на Сасуоло, за да оформи крайното 3:4.