3. Саутхемптън изхвърли Арсенал от турнира, който Венгер никога не е печелил (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Светците" нанесоха едва втората загуба на Арсенал през сезона след 2:0 на "Емирейтс"

Арсенал отпадна в четвъртфиналите за Купата на Лигата в Англия след 0:2 у дома от Саутхемптън на „Емирейтс”. Жорди Класи и Райън Бертранд вкараха головете за „светците” още през първата част за първата загуба на Арсенал въобще през сезона във всички турнири от първия кръг на Висшата лига насам, когато паднаха с 3:4 от Ливърпул.

Арсена Венгер никога не е печелил Купата на Лигата, а Саутхемптън стигна полуфиналите за първи път от 30 години наса.

Венгер традиционно заложи на много по-различен състав за Купата на Лигата и само Мохамед Елнени беше останал от 11-те, които победиха Борнемут през уикенда. Клод Пюел разчиташе на сравнително силен състав.

„Светците” се чувстваха комфортно в Северен Лондон и в 13-ата минута Райън Бертранд центрира ниско отляво, топката се отби от защитник на Арсенал, а добавката на Жорди Класи спря в мрежата за 1:0.

„Артилеристите” натиснаха след изоставането си, но все търсеха подаванията и опасни удари към Фрейзър Форстър нямаше.

Същото обаче не можеше да каже аржентинският страж на домакините Емилиано Мартинес, който извади за втори път от мрежата си в 38-ата минута. Карл Дженкинсън се провали, Софиан Буфал получи на фланга и намери Бертранд, който прецизно насочи в ъгъла – 2:0.

Арсенал нямаше нито едно голово положение през първата част, но най-сетне започна да отправя удари през втората.  Лукас Перес не беше точен, а Рамзи излизаше един на един с вратаря, ала се забави и Рийд се върна и му попречи.

Саутхемптън правеше опасни контри и Буфал пропусна да реши всичко след грешка на Лукас Перес, докато Гранит Джака би силно в ръцете на Форстър.

Арсенал се оголваше все повече и Шейн Лонг копна над вратаря, но пропусна целта. Окслейд-Чембърлейн изпусна чисто положение да върне Арсенал в мача.

По веднъж топката бе изчиствана пред двете голлинии – първо Мая Йошида го направи при удар на Окс, а после и домакините се спасиха по след пас, разходил топката пред тяхната врата.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.