3. Саутхемптън изрита Арсенал от турнира за Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Саутхемптън изрита Арсенал от турнира за Купата на Лигата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Алексис Санчес вкара страхотен гол от пряк свободен удар, но дузпа и страховит гол от дистанция изхвърлиха "артилеристите"

Саутхемптън отстрани Арсенал още в третия кръг за Купата на Лигата в Англия след изненадващ успех с 2:1 насред „Емирейтс” в Лондон. Алексис Санчес изведе напред „топчиите”, но дузпа на Тадич и прекрасно попадение на Клайн още до почивката изхвърлиха отбора на Венгер.

Срещата отбеляза завръщането на Абу Диаби след дълго лечение на контузия, но халфът не донесе късмет на своите.

Стивън Дейвис накара привлечения през лятото колумбийски страж Давид Оспина да спасява вратата на Арсенал в 9-ата минута.

В 14-ата минута Алексис Санчес матира вратаря Форстър с перфектно изпълнен пряк свободен удар от около 25 метра, пронизал горния ъгъл за 1:0.

Томаш Росицки спъна новото попълнение на „светците” Садио Мане за дузпа след 19 минути игра и сръбският национал Душан Тадич изчака Оспина да се хвърли преди да му вкара в средата на вратата – 1:1.

Саутхемптън шокира Арсенал с брилянтен гол 5 минути преди почивката. Натаниел Клайн изпрати снаряд от около 35 метра, топката имаше странен фалц и разтресе напречната греда преди да мине зад голлинията – 2:1 за „светците”.

През втората част Арсенал атакуваше, но рядко стигаше до голови положения.

Тадич дори можеше да увеличи преднината на Саутхемптън, но Оспина извади ниския му шут.

Венгер пусна Касорла, Окслейд-Чембърлейн и Акпом, но неговите играчи така и не намериха как да вкарат мача в продължения и отпаднаха безславно.