3. Секунди не стигнаха на Ники Михайлов и Твенте да отстранят Спортинг

Секунди не стигнаха на Ники Михайлов и Твенте да отстранят Спортинг

Твенте на българския вратар Николай Михайлов отпадна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като снощи холандският тим завърши 1:1 като домакини на Спортинг (Лисабон).

Твенте на българския вратар Николай Михайлов отпадна в третия квалификационен кръг на Шампионската лига, след като снощи холандският тим завърши 1:1 като домакини на Спортинг (Лисабон). Изравнителното попадение за португалците падна в последните секунди на добавеното време, а в герой за „лъвовете” се превърна стражът Руи Патрисио. Преди седмица срещата в Лисабон завърши при нулево реми, като Михайлов имаше много добри прояви и спаси дузпа само няколко секунди, след като появи  в игра.

Твенте откри резултата още във 2-ата минута чрез Дъглас, който засече с глава центриране от корнер и не остави никакви шансове на Патрисио. През втората част играчите на Спортинг се хвърлиха с всички сили да изравнят резултата, а българският национал трябваше да се намесва решително на няколко пъти.

В първата минута на даденото от рефера продължение на мача, „лъвовете” наказаха своя противник. Вратарят Патрисио се бе включил при изпълнението на корнер и именно той отправи изстрел с глава, който рикошира в крака на Висферхов и влетя в мрежата на Ники Михайлов. Така благодарение на гола си на чужд терен португалският клуб се класира за следващия плейофен кръг.

В петък (7-и август) Твенте ще разбере противника си в последното стъпало, преди груповата фаза, но в турнира Лига Европа.