3. Селта издържа обсадата и си тръгна с точка от "Висенте Калдерон" (ВИДЕО)

Селта издържа обсадата и си тръгна с точка от "Висенте Калдерон" (ВИДЕО)

Атлетико Мадрид направи пълен обрат, но не успя да задържи аванса си за 2:2

Атлетико Мадрид не успя да сломи Селта и се задоволи само с точка след 2:2 на „Висенте Калдерон” в 4-ия кръг на Примера дивисион.
Началото беше динамично, а испанският шампион искаше да се реваншира пред своите фенове за загубата с 2:3 от Олимпиакос в Шампионската лига.

Отборът на Диего Симеоне тъкмо засилваше натиска пред наказателното поле на Селта, когато „небесносините” поведоха изневиделица. Планяс изрита силно напред, Пабло Ернандес остави топката да мине зад него и с човек на гърба си намери мрежата с хитър удар, протягайки петичка.

Атлетико веднага се хвърли в атака и вратарят Алварес изби удар с глава на Гризман при центриране на Хуанфран от фланга.

Алварес отрази и шут на Ансалди, но капитулира минута по-късно. Коке центрира от пряк свободен удар и Миранда закова топката зад вратаря за 1:1 след 31 минути игра.

„Дюшекчиите” заформиха истинска барикада пред вратата на Селта и пълният обрат дойде още преди почивката. Голът дойде пак след статично положение – Габи центрира от корнер, а Диего Годин с глава прониза Алварес за втори път – 2:1.

Селта започна втората част смело и успя да изравни. Миранда буквално помете Планяс около границата на наказателното поле и го събори вътре в него, а съдията даде дузпа. Нолито не сбърка и прати в долния ляв ъгъл за 2:2.

До края Атлетико натискаше, а Селта се бранеше. Мексиканецът Раул Хименес помисли, че е вкарал първия си гол за Алтетико, но попадението му бе отменено с вдигнат флаг при още едно статично положение.

„Дюшекчиите” не успяха с две претенции за дузпи, а Алварес отрази удар на Хименес и гостите си тръгнаха с точка от Мадрид.