3. Селта изхвърли уморен Атлетико (М) от Купата на краля (ВИДЕО)

Селта изхвърли уморен Атлетико (М) от Купата на краля (ВИДЕО)

Галисийците се наложиха с 3:2 над тима на Диего Симеоне в реванша на "Висенте Калдерон"

Селта се наложи с 3:2 над Атлетико Мадрид в четвъртфинален двубой реванш за Купата на краля и след 0:0 в първата среща се класира за полуфиналите в турнира. След равностойно първо полувреме на „Висенте Калдерон”, което завърши при резултат 1:1, галисийците показаха повече концентрация и свежест след почивката и заслужено затвориха двубоя при резултат 3:2 в своя полза.

В 14-ата минута Гризман отправи далечен удар, Рубен Бланко изпусна кълбото, но успя да реагира бързо и все пак улови. Вието обаче влезе опасно с бутоните във вратаря на Селта, за което можеше да получи директен червен картон, но му се размина само с жълт.

Саул показа добра техника при пробив отдясно, но си поведе прекалено силно топката и Бланко реагира мигновено.

Селта се възползва още от първата възможност за откриване на резултата и в 20-ата минута наказаха грешка в отбраната на Атлетико след изпълнение на корнер. След късо изпълнение Ореяна центрира в полето на домакините, където Пабло Ернандес насочи с глава топката в долния десен ъгъл за 1:0.

В 29-ата минута Атлетико се върна в двубоя след гол на Антоан Гризман. Караско затрудни вратаря на гостите с далечен удар, Бланко изби, но право в Гризман и французинът с лекота вкара за 1:1.

След почивката Селта изглеждаше по-свежият отбор на терена и наложи своето темпо.

Гуидети бе изпуснат в 54-ата, остана сам срещу Моя, но ударът му срещна тялото на вратаря. След рикошета Гуидети успя да стигне до топката и да я извади към Ореяна, който отбеляза на празна врата, но попадението бе отменено, тъй като кълбото бе преминало аутлинията при паса на шведа.

Две минути по-късно шведът с мощен шут от около 30 метра огорчи домакините за втори път и направи задачата на Атлетико още по-сложна.

При добра комбинация между Вието и резервата Корея, последният влезе на скорост в полето на Селта, но ударът му срещна напречната греда.

Нов гол на Пабло Ернандес в 64-ата попари надеждите на домакините за полуфинал в турнира. При центриране отдясно Ернандес засече с глава на близката греда и покачи на 3:1.

„Дюшекчиите” дадоха всичко от себе си да се върнат в мача, но силите им стигнаха само за още един гол, като точен в 81-ата минута бе Анхел Корея.

Така с общ резултат  3:2 от двата мача Селта се класира за полуфиналите на Купата на краля.

Луис Енрике: Дембеле става все по-добър