3. Селта приземи болезнено Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Селта приземи болезнено Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Галисийицте биха летаргичния шампион с 2:0 на "Балаидос"

Селта изненада неприятно шампиона Атлетико Мадрид и надви „дюшекчиите” с 2:0 пред 15 600 души на своя „Балаидос” в 23-ия кръг на Примера дивисион. Така вече Атлетико остана с 50 точки и изостава на 7 зад лидера Реал Мадрид и на 6 зад втория Барселона. Селта е на девето място с 28 точки.

Галисийците сложиха край на серията от 4 поредни победи на тима на Диего Симеоне, който бе неприятно приземен след звездния успех с 4:0 над Реал Мадрид.

Първата част беше доста скучна и ще се запомни с гнева на Симеоне, който потърпя невзрачните изяви на своите играчи около половин час и в 34-ата минута извади Тиаго, за да пусне Марио Суарес. Летаргията сякаш бе обхванала „дюшекчиите”, които за 45 минути нямаха нито една опасна атака, макар че на терена бяха Гризман, Торес и Манджукич.

На почивката и Торес бе заменен, а на негово място влезе Кани. Нужен бе обаче знак от съдбата, за да се раздвижи мачът.

В 56-ата минута Аугусто явно игра с ръка, съдията не даде нарушение за Атлетико и тръгна контра, Нолито подмина Миранда и бе спънат от резервата Марио Суарес в наказателното поле за дузпа. Гостите бяха бесни и Годин и Суарес получиха жълти картони, докато Нолито изпрати в долния десен ъгъл за 1:0.

Атлетико можеше да изравни веднага и Серхио спаси силен шут на Саул от 20-ина метра, а после стражът успя да извади и добавката на Гризман, който се намираше в засада.

Ларивей изпусна да удвои след хубав пробив и пас на Нолито. Пред другата врата Гризман добре насочи към долния ъгъл, ала Серхио внимаваше и успя да спаси, но топката срещна и гредата.

В 71-ата минута Селта разигра отлично пред наказателното поле, Крон-Дели пусна за Фабиан Орелана и чилиецът прониза мрежата с удар по диагонала за 2:0.

До края Манджукич даде всичко от себе си да върне интригата, но съотборниците му не бяха много в час и шампионът загуби безславно.