3. Селта сериозно озори Барселона, но каталунците измъкнаха победата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Жереми Матийо стана голмайстор, Барса отново е на 4 точки пред Реал (Мадрид)

Барселона постигна нелека победа над Селта в двубой от 29-ия кръг на Примера дивисион. Каталунците се поздравиха с успех след 1:0 като гости и по този начин запазиха преднината си на върха от 4 точки от втория Реал (Мадрид). Герой за отбора треньора Луис Енрике стана защитникът Жереми Матийо, който се разписа с глава през второто полувреме.

Двата отбора изиграха динамичен, атакуващ и приятен за окото двубой, като през първото полувреме домакините от Селта създадоха не малко грижи за Браво и защитата пред него. Те играха с голямо самочувствие, като на моменти дори налагаха преса в половината на своя съперник.

Селта завърши двубоя с 10 души след като Фабиа Ореяна получи червен картон, след като замери Серхио Бускетс с парче от тревното покритие.

В 31-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Нолито бе изведен в наказателното поле, Клаудио Браво веднага се втурна да скъси дистанцията, футболистът на Селта първи стигна до топката и чукна покрай вратаря, който осъществи контакт със съперника си, но съдията не посочи бялата точка.

В 39-ата минута ново спорно положение, при което топката попадна във вратата на Браво, но голът не бе зачетен, заради положение на засада на Ернандес. Той получи топката от Фабиан Ореяна. Малко след това Хоакин Ларивей направи шокираш пропуск. Той получи топката в наказателното поле, като около него нямаше никой от Барса, но не успя да нацели добре топката и я прати много високо в аут. Този пропуск принуди неговите съотборници да се хванат за главата основателно.

В заключителните минути на първата част Луис Суарес получи жълт картон за симулация. Той се „гмурна” при контакт със защитник, за да спечели пряк свободен удар на удобна позиция, но съдията не се върза и го предупреди официално. Това е първият жълт картон за подобно изпълнение за каталунците за последните 3 години. Последно Иниеста видя жълтия цвят срещу Бетис през 2012 г.

В 48-ата минута Неймар бе изведен добре и отправи техничен удар, срещу който вратаря на Селта не успя да противодейства и топката се оплете във мрежата му. Голът обаче не бе зачетен, защото според страничния съдия бразилецът е бил в положение на засада в момента, в който получи паса. Определено поредно спорно отсъждане на съдийската бригада.

През второто полувреме Барселона заиграе по-концентрирано, вдигна оборотите и започнаха да контролират играта. Селта обаче продължи в същия дух – борбено и с голямо желание. В 54-ата минута пропуск на Меси след многоходова атака. Иниеста намери добре Суарес, той напредна и пусна към Меси в наказателното поле, който бе на удобна позиция, но аржентинецът не намери целта. Последва ответна опасна атака, завършила с удар на Нолито от близко разстояние, но в аут.

Даниел Алвеш направи сериозен пропуск в 64-ата минута, след като получи възможност да стреля от около 10 метра, но отправи твърде слаб удар и прати топката в аут.

Жереми Матйо откри резултата 74-ата минута. Топката бе центрирана от Шави в наказателното поле от пряк свободен към далечната греда, бранителят бе заел добра позиция и с глава прати топката точно под горната греда – неспасяемо за вратаря.

В 88-ата минута Фабиан Ореяна беше изгонен. До ситуацията се стигна, след като футболистът на Селта, видимо ядосан, откъсна малко от тревното покритие на терена и замери Бускетс. Това не остана незабелязано от съдията и той вдигна червения картон.

В заключителните минути Меси направи опит за красив гол, като копна топката, за да прехвърли вратаря, но прати топката над горната греда. Домакините не се бяха отказали до самия край и в добавеното време Нолито бе близо до това да изравни, но топката му бе избита точно в момента преди да шутира.

Вижте какво каза Марко Розе

Треньорът на Реал (Мадрид) след загубата в Шампионската лига: Не сме свикнали с такива резултати

Треньорът на Реал (Мадрид) Карло Анчелоти разкри причините за загубата с 0:1, която "Кралският клуб" допусна при гостуването на Лил в мач от втория кръг на основната фаза в Шампионската лига.

18 мача от втория кръг на Лига Европа ще се изиграят днес

Днес ще се изиграят всички 18 мача от втория кръг на Лига Европа. Те са разделени в два часови пояса – по девет от 19:45 часа и още толкова от 22:00 часа българско време

Тежки санкции за Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид ще изиграе следващите си три домакински мача с частично затворени трибуни