3. Селтик отчая Рейнджърс и сложи ръце на титлата (ВИДЕО)

Селтик отчая Рейнджърс и сложи ръце на титлата (ВИДЕО)

"Детелините" са с шест точки аванс два кръга преди края

Селтик спечели с 2:1 дербито от 36-ия кръг на шотландския Премиършип срещу Глазгоу Рейнджърс и реално отказа вечния си съперник от титлата.

Два кръга преди края „детелините“ са с 87 точки, на 6 пред Рейнджърс.

В 35-ата минута натискът на Селтик даде резултат. Калъм МакГрегър намери Мат О‘Райли след страхотно взаимодействие, а той шутира от чиста позиция от границата на наказателното поле към долния ляв ъгъл и вкара за 1:0.Само три минути по-късно падна и второ попадение за „детелините“. Джин Лундстрам направи опит да изчисти топката, но го сполетя малшанс и я прати в собствената си врата за 2:0.

В 40-ата минута Рейнджърс все пак успя да върне едно попадение. Дюжън Стърлинг центрира остро към Сириел Десерс, който успя да засече топката с глава и по този начин преодоля Джо Харт – 2:1.

В добавеното време на първата част гостите останаха с човек по-малко. Денят се превърна в кошмарен за Лундстрам, който след като си вкара автогол, получи директен червен картон за грубо влизане в краката на противников футболист.