3. Селтик взе дербито с Рейнджърс в шоу с пет гола (ВИДЕО)

Селтик взе дербито с Рейнджърс в шоу с пет гола (ВИДЕО)

"Детелините" дръпнаха с осем точки на върха

Селтик победи Гласгоу Рейнджърс в Олд Фърм дерби с 3:2 в мач от 31-ия кръг на шотландското първенство. По този начин два кръга преди края на редовния сезон „зелено-белите“ събират 88 точки, докато Рейнджърс е с осем по-малко.

Селтик излезе напред в резултата в 26-ата минута, когато Матю О‘Райли сервира топката на Кього Фурухаши и той я заби зад Алан МакГрегър.

В последната минута от редовното време Джеймс Таверние изпълни по превъзходен начин пряк свободен удар и остави вратаря на място – 1:1.

В 62-ата минута домакините реализираха второ попадение. Жота изведе Кього Фурухаши, който демонстрира хладнокръвие и реализира втория си гол в срещата.

11 минути по-късно Селтик стигна и до трети гол. След грешка в защитата на Рейнджърс Жота излезе на стрелкова позиция и покачи на 3:1.

В 79-ата минута Борна Баришич центрира към Джеймс Таверние, а той успя да засече в мрежата за крайното 3:2.