3. Сензационно: „Вълците” схрускаха „червените дяволи” и ги лишиха от рекорд, Бербо с безличен час игра (видео)

Последният в класирането Уулвърхемптън победи лидера Манчестър Юнайтед с 2:1 и прекъсна поредицата от 29 мача без загуба на 18-кратните шампиони

Невероятният съботен ден в английската Висша лига, в който бе подобрен рекорда за най-много отбелязани попадения, завърши подобаващо, след като последният в класирането победи тим на Уулвърхемптън победи у дома с 2:1 лидера Манчестър Юнайтед и не позволи на „червените дяволи” да подобрят рекорда си от 29 поредни двубоя без загуба.

Българският топреализатор на гостите Димитър Бербатов започна като титуляр, но се отчете само с няколко пропуска и логично бе заменен в 65-ата минута.

С отбелязаните три гола в последния мач за деня вкараните попадения в 26-ия кръг станаха общо 41 и така бе подобрено постижението от 36 гола, регистрирано на 27-ми ноември миналата година.

Първата лоша новина за водения от сър Алекс Фъргюсън отбор дойде още по време на загрявката преди срещата, при която Рио Фърдинанд получи травма и трябваше да преотстъпи своето място в стартовия състав на Джони Евънс.

Впоследствие обаче мачът започна отлично за „червените дяволи”, които откриха резултата още в третата минута чрез Луиш Нани.

Португалецът бе изведен от Дарън Флетчър, след което напредна по левия фланг на атаката, финтира бранител на „вълците” и с кинжален удар прати топката в близкия ъгъл на Уейн Хенеси.

Преднината на гостите обаче се запази само седем минути, след като в 10-ата Джордж Елокоби бе оставен непокрит в наказателното поле на Юнайтед и с глава реализира първото си попадение в английската Висша лига.

Пълният обрат, осъществен от домакините, стана факт пет минути преди почивката, когато те получиха правото да изпълнят пряк свободен удар, а след центрирането на Ненад Милияш ирландският нападател Кевин Дойл засече топката с глава и даде аванс на своите, макар и Джордж Елокоби също да докосна кълбото преди то да навести мрежата на Едвин ван дер Саар за втори път.

До края на първото полувреме съставът на Манчестър Юнайтед получи две добри възможности да възстанови равенството, но Нани и Бербатов пропуснаха от изгодни позиции. След паузата „червените дяволи” започнаха по-настъпателно, а домакините се прибраха в защита.

Това доведе до няколко добри ситуации пред футболистите на Манчестър Юнайтед, но Пол Скоулс и Райън Гигс не бяха на познатото високо ниво и резултатът се запази непроменен. В 64-ата минута българският нападател на гостите Димитър Бербатов, който така и не успя да покаже най-доброто от себе си в срещата, бе заменен от мексиканеца Хавиер Ернандес.

След смяната момчетата на Алекс Фъргюсън се изнесоха в още по-предни позиции и на моменти стражът им Едвин ван дер Саар се оказваше единствен в половината на гостите.

Защитата на домакините обаче показа завидна концентрация и невероятно спокойствие, успявайки да опази крехката преднина на отбора.

Въпреки поражението, Манчестър Юнайтед запази първата си позиция във временното класиране с 54 точки, но вече водят само с 4 втория в подреждането Арсенал.

Уулвърхемптън пък остана последен в подреждането, но футболистите на тима поднесоха отличен подарък на своя мениджър Мик МакКарти, който след два дни ще може да отпразнува подобаващо своя 50-и рожден ден, след като днес видя как момчетата му надделяват за първи път над Манчестър Юнайтед от седем години насам.

Стартови състави:

Уулвърхемптън: Хенеси, Елокоби, Стиърман, Бера, Зубар, Анри, Ярвис, Хамил (’64 Уорд), Милияш (’88 Ебанс-Блейк), О’Хара (’59 Фоули), Дойл;

Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Рафаел, Евънс (’65 Смолинг), Видич, Евра, Гигс, Флетчър, Карик (’46 Скоулс), Нани, Бербатов (’65 Ернандес), Руни;
По италиански: Феновете на Дженоа и Сампдория се биха преди дербито