3. СЕНЗАЦИЯ: Астън Вила подчини Арсенал насред Лондон

СЕНЗАЦИЯ: Астън Вила подчини Арсенал насред Лондон

Бирмингамци с класика срещу „топчиите“, Оли Уоткинс с 2 гола за 3 минути

Астън Вила спря серията от три победи на Арсенал във всички турнири, след като спечели с класическото 3:0 визитата си в Лондон от 8-ия кръг на английската Висша лига.

С две попадения за 3 минути на „Емирейтс“ се отличи новият нападател на бримингамци Оли Уоткинс, а преди това Бакайо Сако си вкара автогол.

„Топчиите“ пък отправиха само два точни удара под проливния дъжд в неделя вечер, докато гостите вкараха попадение още в 46-ата секунда!

То бе дело на Джон Макгин, но след разглеждане на ситуацията с VAR бе отменено заради засада на негов съотборник, който възпрепятства видимостта на вратаря.

В 10-ата минута именно Макгин сгреши при връщане към вратаря си и Пиер-Емерик Обамеянг достигна до топката, но Емилиано Мартинес успя да спаси.

Четвърт час по-късно капитанът Джак Грийлиш изведе Мат Таргет, който прати топката към далечната греда, където Трезеге се канеше да засече, когато Сака протегна крак, но прати топката в собствената си врата и откри резултата в полза на Астън Вила.

Секунди преди паузата Киърън Тиърни центрира към Александър Лаказет, който стреля с глава, но над целта.

На почивката Микел Артета замени лятната покупка Томас Партей с Дани Себайос, ала това не помогна на Арсенал.

Скоро след паузата Бернд Лено се намеси решително след изстрел на Трезеге, а в 56-ата минута Грийлиш пропусна да удвои.

Все пак това стори Оли Уоткинс в 72-ата минута, когато засече центриране на Рос Баркли и отблизо реализира петото си попадение през кампанията.

Малко по-късно Грийлиш можеше да оформи класиката, ала резервата Себайос изчисти от голлинията удара му по диагонала.

В 75-ата обаче капитанът на „винените“ изведе Уоткинс и той оформи класиката с шестия си гол за сезона – 3:0.

Така Астън Вила взе трите точки и вече има 15 в своя актив, с 3 по-малко от лидера Лестър и с точно толкова повече от Арсенал.

Алавес отново не прости на Севиля (ВИДЕО)

Трета поредна победа в съперничеството след 2:1

Ница разгроми Сент Етиен с 8:0 (ВИДЕО)