3. Сензация! Фулъм с първа победа на "Олд Трафорд" от десетилетия (ВИДЕО)

Сензация! Фулъм с първа победа на "Олд Трафорд" от десетилетия (ВИДЕО)

Манчестър Юнайтед се изложи срещу лондончани

Фулъм поднесе изненадата в 26-ия кръг на Висшата лига, записвайки първа победа над Манчестър Юнайтед като гост от 2003 г. насам, побеждавайки „червените дяволи“ с 2:1. Калвин Баси и Алекс Айоби вкараха за „котиджърс“, докато Хари Магуайър се разписа за „червените дяволи“. С тази победа хората на Марко Силва събраха 32 точки на 12-ото място във временното класиране, докато тимът на Ерик Тен Хаг е 6-и с 44 точки в актива си.

Първото по-сериозно положение в мача на „Олд Трафорд“ дойде в 18-ата минута, когато Алек Иуоби стреля от дистанция, но топката профуча покрай гредата. Три минути след това Андре Онана спаси удар с глава на Родриго Муниз след ъглов удар.

Манчестър Юнайтед отговори с изстрел на Алехандро Гарначо в 27-ата минута, но топката бе блокирана от защитник на лондончани по пътя и към вратата.

Пет минути след това Диого Далот отправи изстрел от далечна дистанция, но топката срещна левия страничен стълб. При ответната атака и Фулъм уцели греда, като Муниз бе задължен да вкара от чиста позиция в близост до вратата, но насочи топката в левия и страничен стълб.

До края на първото полувреме двата отбора си размениха по още едно положение, но Онана и Бернд Лено се справиха с изстрелите на Андреас Перейра и Гарначо.

Двадесет минути след началото на второто полувреме Харисън Рийд реши да опита мерника си отдалеч, но Онана буксира топката и тя излезе в ъглов удар. При него се стигна до карамбол в наказателното поле. Най-добре в хаоса се ориентира Калвин Баси и със силен удар порази вратата на домакините.

След този гол „червените дяволи“ тръгнаха в атака. В 72-ата и 73-ата минути Лено направи две спасявания срещу Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд.

Десет минути преди края на редовното време Кристиан Ериксен центрира добре от корнер, намирайки Хари Магуайър в наказателното поле, но бранителят прати топката над вратата при удара си с глава.

Натискът на хората на Ерик Тен Хаг даде резултат в 89-ата минута, когато Фернандеш задържа добре топката на лявото крило и оттам центрира с десния си крак. На далечната греда най-добре се пласира Хари Магуайър, който с левия си крак преодоля Лено за 1:1!

Вместо Ман Юнайтед да използва инерцията и да стигне до втори гол, „червените дяволи“ се оголиха в защита. Това даде шанс на Адама Траоре да направи страхотен рейд в 97-ата минута. Стигайки в близост до наказателното поле, Траоре комбинира наляво към Алекс Айоби. Нигериецът прояви хладнокръвие в наказателното поле, където си нагласи топката на десния крак и я прати в долния десен ъгъл на врата на Ман Юнайтед, носейки победата на Фулъм.