3. СЕНЗАЦИЯ: Монако обърна ПСЖ от 0:2

СЕНЗАЦИЯ: Монако обърна ПСЖ от 0:2

Фабрегас избухна с гол и асистенция за клуба от Княжеството

Монако се върна от 0:2, за да спечели с 3:2 домакинството си на ПСЖ от 11-ия кръг на френската Лига 1. Сеск Фабрегас избухна с гол и асистенция за първата победа на тима от Княжеството над парижани след 4 години.  Преди почивката Килиан Мбапе се разписа на два пъти за ПСЖ. През второто полувреме домакините стигнаха до равенството с две попадения на Кевин Фоланд преди Фабрегас да реализира дузпа.

Гостите откриха в 26-ата минута. "Монегаските" допуснаха грешка в защита, Анхел Ди Мария се възползва и подаде на Килиан Мбапе, който с безпощаден удар реализира осмото си попадение от началото на сезона.

Десет след това Рафиня повали съперник в наказателното поле и Клемон Тюрпан отсъди дузпа. Точен от бялата точка беше Мбапе, който с неспасяем удар удвои аванса на своя тим.

До края на първата част парижани изпратиха топката във вратата на Монако още два пъти, но и двете попадения бяха отменени. Първо Мойс Кийн се възползва от нова катастрофална грешка в защитата на домакините, а малко след това Килиан Мбапе отбеляза за трети път, но радостта и на двамата бе прекъсната след намесата на системата ВАР.

Малко след подновяването на играта Монако върна едно попадение чрез Кевин Фоланд. Германецът достигна подаване в наказателното поле и с мощен удар препарира Навас. В 66-ата минута влезлият като резерва Сеск Фабрегас изпрати страхотен пас към Фоланд, който хладнокръвно заби втори гол във вратата ПСЖ.

В 84-ата минута Абду Диало извърши нарушение срещу Фоланд, а съдията моментално отсъди дузпа за Монако. След преглед на ситуацията с ВАР реферът показа червен картон на Диало и гостите бяха принудени да доиграят срещата с човек по-малко. Фабрегас беше точен за 3:2.

Така Монако завоюва трета поредна победа в първенството и излезе на второ място в класирането с актив от 20 точки. ПСЖ остана лидер с 24.