3. Сензация: Реал (Мадрид) се сгромоляса в Майорка (ВИДЕО)

Сензация: Реал (Мадрид) се сгромоляса в Майорка (ВИДЕО)

Автогол и пропусната дузпа доведоха до изненадваща загуба с 0:1

Майорка постигна изненадваща победа над Реал (Мадрид) в мач от 20-ия кръг на испанската футболна „Ла Лига“.

Гостите от столицата загубиха с 0:1 визитата си след автогол на капитана Начо в оказалата се фатална 13-а минута и пропусната от Марко Асенсио дузпа в 60-ата.

Наставникът Карло Анчелоти реши да остави на пейката Лука Модрич, Тони Кроос и Дейвид Алаба, а в отсъствието на контузения нападател Карим Бензема това се оказа решаващо и в крайна сметка момчетата му изиграха един разочароващ двубой.

След него те остават с 45 точки, на 5 от лидера Барселона, но и с мач повече, докато Майорка вече има 28 в своя актив.

Двубоят за тима на Анчелоти пропусна и Едер Милитао, а на загрявката се контузи Тибо Куртоа, така че на вратата за първи път от октомври насам в Ла Лига застана Андрий Лунин.

Гостите изглеждаха леко объркани от агресивния подход на домакините в началото, след което Начо Фернандес влоши нещата за своя отбор. Ударът му с глава след центриране на Дани Родригес прескочи Лунин и влезе в собствената му мрежа след само 13 минути.

Винисиус Жуниор можеше да изравни в 59-ата минута, след като първи достигна една дълга топка, но беше съборен от вратаря Предраг Райкович. Така Реал получи правото да изпълни дузпа. Сърбинът обаче изкупи вината си със страхотно спасяване на удара на Марко Асенсио.

Мариано Диас и Антонио Рюдигер пропуснаха добри положения в края, а Майорка устоя, за да си осигури четвърта поредна победа в лигата у дома.

Серията от пет мача без загуба на Реал във всички турнири приключи, а "белите" предоставиха възможността на Барселона възможността да поведе с осем точки на върха в таблицата, ако победи Севиля по-късно днес.

МАЙОРКА – РЕАЛ МАДРИД  1:0
1:0 Начо Фернандес (13, автогол)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

МАЙОРКА: 1. Предраг Райкович, 15. Пабло Мафео, 20. Джовани Гонсалес, 21. Антонио Раийо (к), 2. Матия Настасич, 18. Хауме Коста, 14. Дани Родригес, 12. Идрису Баба, 4. Иниго Руис де Галарета, 7. Ведат Мурики, 19. Канг-ин Лий;

РЕАЛ МАДРИД: 16. Андрий Лунин, 12. Едуардо Камавинга, 22. Антонио Рюдигер, 6. Начо Фернандес (к), 2. Даниел Карвахал, 19. Дани Себайос, 18. Орелиен Чуамени, 15. Федерико Валверде, 20. Винисиус Жуниор, 21. Родриго, 11. Марко Асенсио;