3. СЕНЗАЦИЯ: Слабак измъкна точка от Барселона на "Камп Ноу", Куман е пътник (ВИДЕО)

Гол в 90-ата минута на Араухо спаси каталунците от още по-голям резил срещу Гранада

В катастрофа се превърща началото на сезона за Барселона. Тимът трябваше да чака до 90-ата минута, за да измъкне 1:1 от Гранада на "Камп Нау". Мого е вероятно равенството  да коства главата на треньора Роналд Куман, който веднъж вече се размина с уволнение.

Не бяха изминали 90 секунди от началого, когато Домингос Дуарте беше изпуснат на далечната греда и той засече с глава центриране отляво на Серхио Ескудеро.

Вместо да натисне в търсене на изравнителен гол, каталунският колос не приличаше на себе си и малко след това шут на Антонио Пуертас беше блокиран. Бяха изминали десетина минути игра, когато и Хорхе Молина стреля към вратата на Барса, но над напречната греда.

В 18-ата минута Барса можеше да изравни, но уцели гредата с голяма доза шанс. Защитата на гостите проспа изпълнение на корнер и Сержи Роберто беше оставен непокрит, за да отправи техничен удар право в напречната греда.

Направилият силен старт този сезон Мемфис Депай също пробва късмета си, но би горе, а преди почивката Роналд Араухо нанесе две удара с глава. При първия вратарят Луис Максимиано спаси, а след това топката мина покрай гредата. При една от редките акции на гостуващия отбор тер Стеген спаси тупалката на Мончу.

В първата третина на второто полувреме Барселона тотално доминираше, но и не успяваше да създаде чак толкова интересни ситуации. Араухо стреля за трети път с глава, но не намери целта. след това Депай имаше две възможности, но първи намери вратаря, а след това шутира високо.

Играта на Барса не се получаваше и това накара дори защитникът Оскар Мингеса да пробва прострелно центриране. Куриозното е, че топката застрашително пое към вратата на противника, но кацна върху напречната.

Фрапантен пропуск малко след това направи Люк де Йонг. Нападателят беше изпуснат в малкия пеналт от защитата на Гранада, но не можа да вкара отблизо с глава. В 90-ата минута Барса все пак стигна до заслужено изравняване чрез един от най-активните - Роналд Араухо. Депай остана под топката при центрирането отдясно на Гави, но неговият колега беше точен с глава.

Барселона има 8 точки и се качи на седма позиция, докато Гранада остана без победа и е на 17-о място с три пункта.

Анчелоти: Победата е по-важна от добрата игра