3. Сензация: Третодивизионен тим отстрани Байерн! (ВИДЕО)

Сензация: Третодивизионен тим отстрани Байерн! (ВИДЕО)

Саарбрюкен с исторически обрат срещу баварците

Скромният отбор на Саарбрюкен поднесе голямата изненада в турнира за Купата на Германия, след като обърна и победи шампиона Байерн (Мюнхен).

Третодивизионният тим спечели с 2:1 домакинството си срещу баварците и за сметка на тях се класира за осминафиналите.

Ветеранът Томас Мюлер откри резултата в 16-ата минута, но в добавеното време на първата част Патрик Зонтхаймер изравни.

В последните секунди пък Марсел Гаус шокира гостите на тежкия и силно наводнен терен на стадион "Лудвигспаркщадион".

Любопитното е, че Саарбрюкен бе в серия от 3 мача без успех и се намира едва на 15-о място в трета Бундеслига, но въпреки това постигна една от най-паметните победи в своята история.

Първите десетина минути преминаха в спокойно темпо, като противно на очакванията не се сетигна до ранен натиск на Байерн. Въпреки това обаче баварците откриха с първия си точен удар в мача. В 16-ата минута Томас Мюлер получи удобна топка от Франс Кретциг и с мощен далечен удар не остави шансове на вратаря на Саарбрюкен Тим Шрайбер - 0:1. Малко по-късно обаче дойде неприятна новина за Байерн, след като Матайс де Лихт се контузи и бе заменен от Конрад Лаймер. Заради травмата на нидерландския бранител Кимих заигра до Ким в центъра на отбраната. До края на първата част нямаше кой знае какви опасности и пред двете врати. И когато изглеждаше, че баварците ще се оттеглят с аванс на почивката, домакините изравниха. Байерн допусна груба грешка в защита и подари топката на Лукас Бьодер от Саарбрюкен, който подаде на Патрик Зонтхаймер, а той простреля Нойер от удобна позиция и хвърли в екстаз феновете на "Лудвигспаркщадион" - 1:1.

През втората част Байерн логично повиши оборотите. В 58-ата минута Льорой Сане бе изведен очи с очи с Тим Шрайбер, но стражът на Саарбрюкен спаси сигурен гол и изби в корнер, Малко след това Томас Тухел предприе тройна смяна, като пусна в игра Джамал Мусиала, Кингсли Коман и Серж Гнабри на местата на Франс Кретциг, Буна Сар и Льорой Сане. Натискът на Байерн продължи, като в 70-ата минута именно резервата Гнабри навлезе опасно и стреля, но в ръцете на Шрайбер, Три минути по-късно пък Коман пробва късмета си с далечен шут, но бе неточен. В 74-тата минута отново французинът опита щут от дистанция, който обаче бе отразен майсторски от Шрайбер. Десетина минути по-кусно нов удар на много активния Коман бе спасен от стража на Саарбрюкен. Това позволи на Марсел Гаус да донесе успеха на домакините в самия край на мача и да хвърли в истински екстаз феновете на домакините.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СААРБРЮКЕН: Шрайбер; Ризуто, Бьодер, Зайц, Уаферо, Гаус; Ди Микеле, Зонтхаймер, Рабихич, Наифи; Щеле;

БАЙЕРН: Нойер, Сар, де Лихт, Ким, Дейвис; Кимих, Кретциг; Сане, Мюлер, Тел; Чупо-Мотинг.