3. СЕНЗАЦИЯ: Уотфорд на финал след знаменит обрат в продълженията! (ВИДЕО+СНИМКИ)

СЕНЗАЦИЯ: Уотфорд на финал след знаменит обрат в продълженията! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Дошъл от Барса герой за „стършелите“ с два гола, един от които в 104-ата минута

Уотфорд написа златна страница в своята история, след като постигна фантастичен обрат от 0:2 до 3:2 в продълженията над Уулвърхемптън и се класира за финала на турнира за ФА Къп.

В герой за „стършелите“ на стадион „Уембли“ се превърна Жерар Деулофеу.

Купеният в началото на сезона от Барселона испанец вкара две попадения, включително победното в 104-ата минута, след като капитанът Трой Дийни изравни от дузпа в 90-ата!

Уотфорд губеше в резултата с два гола в 79-ата, тъй като Мат Дохърти (36’) и Раул Хименес (62’) дадоха аванс на „вълците“.

Първото попадение падна малко преди почивката, когато Рубен Невеш получи отляво след корнер и намери на втора греда Мат Дохърти, който откри резултата – 1:0.

След паузата Раул Хименес пропусна на два пъти преди в 62-ата минута да овладее центриране на Дохърти и да удвои с атрактивен ножичен удар. Ситуацията бе спорна, но ВАР потвърди, че засада няма.

В 79-ата минута влезлият като резерва Делоуфеу намали с майсторски фалцов изстрел отляво, а в 92-ата Трой Дийни бе съборен в наказателното поле от Леандер Дендонкер и сам реализира дузпата, която също бе потвърдена чрез системата ВАР.

Драмата дойде в последната минута на първото продължение, когато Уотфорд стигна до пълен обрат. Делоуфеу получи от Андре Грей и напредна в наказателното поле и майсторски с десния крак прати топката край тялото на Джон Руди, а „стършелите“ - на финала за ФА Къп.

Съперник на 18-и май отново на стадион „Уембли“ е английският шампион Манчестър Сити.

Срещата от Серия А завърши при резултат 1:1

Брайтън обърна Тотнъм от 0:2 за по-малко от 20 минути (ВИДЕО)

„Чайките“ се развихриха след почивката и спряха серията от 5 победи на „шпорите“

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Тен Хаг: Проектът в Манчестър Юнайтед е дългосрочен