3. Сензацията е факт! Шампионът на Англия изхвърча от турнира за Купата на Лигата (ВИДЕО)

Астън Вила надделя над Манчестър Сити с 4:2 след продължения

Отборът на Астън Вила сътвори голямата изненада в третия кръг на турнира за Купата на Лигата на Англия, след като отстрани английския шампион Манчестър Сити от надпреварата. Бирмингамци се наложи с 4:2 след продължения в мача, който се игра на „Етихад Стейдиъм”.

Редовното време на двубоя приключи при равенство 2:2, а в двете продължения по 15 минути Астън Вила отбеляза два гола и по този начин изхвърли „гражданите” от надпреварата.

Мениджърът на Манчестър Сити – Роберто Манчини, бе пуснал в игра някои футболисти, които по-рядко получават шанс за изява, но в състава на „гражданите” личаха и имена на играчи като опитните Джолиан Лескът, Александър Коларов, Джеймс Милнър, Гарет Бари, Карлос Тевес и Марио Балотели.

Очаквано или не, през първата част отборът на Астън Вила бе този, които създаде повече опасности пред противниковата врата. На почивката на мача обаче Манчестър Сити водеше с 1:0.

Бирмингамци започнаха по-добре и още в първия четвърт час създадоха няколко положения пред Костел Пантилимон. В 6-ата минута Андреас Вайман пропусна да се разпише за гостите, като ударът му бе спасен от стража на Манчестър Сити, а в следващите минути с пропуски се отчетоха и Габриел Агбонлахор и Кристиан Бентеке. Карим Ел Ахмади също можеше да открие резултата, но далечният му изстрел не попадна в рамките на вратата на домакините.

Манчестър Сити пък поведе с 1:0 в 27-ата минута, когато Марио Балотели успя да прати кълбото в мрежата на гостите и изведе „гражданите” с гол напред. До почивката не се стигна до нови голове и така след 45 минути игра Манчестър Сити имаше аванс от едно попадение.

Резултатът стана 1:1 малко преди да изтече един час игра от началото на мача. В 59-ата минута Гарет Бари прати кълбото в собствената си врата и по този начин равенството бе възстановено. „Гражданите” веднага се активизираха и още в следващите минути създадоха няколко интересни ситуации пред Шей Гивън.

Марио Балотели и Карлос Тевес отправиха удари към вратата на гостите, но и в двата случая Шей Гивън се справи, а Джолиан Лескът стреля извън рамките на вратата. В 64-ата минута обаче вратарят на Астън Вила бе безпомощен при изстрела на Александър Коларов, след който топката се оплете в мрежата на бирмингамци и Манчестър Сити поведе с 2:1.

Радостта на домакините обаче не продължи много дълго време, защото в 70-ата минута Габриел Агбонлахор отбеляза втори гол за Астън Вила и направи резултата 2:2. Последваха и възможности пред Шарл Н’Зогбиа и Крис Хърд, но и в двата случая топката не се озова във вратата на домакините. В последните десет минути от редовното време „гражданите” на няколко пъти бяха близко до гола. Ударът на Марио Балотели в 86-ата минута обаче бе спасен от Шей Гивън, а три минути по-късно и Карлос Тевес стреля към вратата на гостите, но в аут.

Така краят на редовното време дойде при резултат 2:2 и се наложи изиграването на две продължения по 15 минути. В началото на първото от тях Скот Синклеър се отчете с пропуск, а малко след това и Карлос Тевес можеше да се разпише, но не намери очертанията на вратата. Така се стигна до 96-ата минута, когато Шарл Н’Зогбиа прати кълбото в мрежата на домакините от близко разстояние и изведе гостите с гол напред. Сити се опита да изравни до края на първото продължение, но на два пъти Марио Балотели и веднъж Гарет Бари, пропуснаха да се разпишат.

По време на второто продължение „гражданите” продължиха да търсят трети гол и в 110-ата минута Александър Коларов отправи далечен изстрел, който обаче излезе в аут. Три минути след това Астън Вила достигна до четвърти гол и до голяма степен сложи край на интригата в двубоя. Точен за 4:2 в 113-ата минута бе Габриел Агбонлахор, а това бе второто попадение на нападателя в мача.

До края Джеймс Милнър и Един Джеко имаха шансове за отбелязване на гол, но и в двата случая топката не се озова в мрежата на Шей Гивън и по този начин Астън Вила спечели двубоя с 4:2 и отстрани английския шампион от турнира за Купата на Лигата.

Състави:

Манчестър Сити: Костел Пантилимон, Джолиан Лескът (Един Джеко 74’), Александър Коларов, Коло Туре, Матия Настасич, Джеймс Милнър, Гарет Бари, Абдул Разак (Джереми Хелан 106’), Карлос Тевес, Денис Суарес (Скот Синклеър 62’), Марио Балотели

Астън Вила: Шей Гивън, Рон Влаар, Киърън Кларк, Джоузеф Бенет (Ерик Лихай 86’), Матю Лоутън, Карим Ел Ахмади (Крис Хърд 72’), Шарл Н’Зогбиа, Фабиан Делф, Габриел Агбонлахор, Кристиан Бентеке, Андреас Вайман (Марк Олбрайтън 66’)

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал