3. Сензацията Жирона приключи със 7:0 в Испания (ВИДЕО)

Сензацията Жирона приключи със 7:0 в Испания (ВИДЕО)

Категоричен успех над 10 от изпадналия Гранада

Приятната изненада в испанския футболен елит – Жирона, завърши с категорична победа най-успешния си сезон в „Ла Лига“.

Гостуващият Гранада, който предсрочно изпадна, бе разбит със 7:0 в мач от последния XXXVIII кръг на Примера.

Украинските национали Виктор Циганков и Артьом Довбик бяха над всички за домакините. Първият блесна с 2 гола и асистенция, докато вторият реализира хеттрик и също едно голово подаване.

Циганков асистира на Ерик Гарсия за първото попадение в 30-ата минута, а само 3 по-късно сам вкара второто.

Сънародникът му Артьом Довбик пък оформи класиката още в 44-ата минута.

В 54-ата отново Циганков направи 4:0, а в 75-ата Довбик покачи до 5:0.

Резервата Кристиан Стуани също се разписа, за 6:0 в 78-ата, докато в последната 90-та Довбик сложи точка на спора, оформяйки от дузпа крайното 7:0 и своя хеттрик.

В 61-ата минута Факундо Пелистри от гостите беше изгонен заради втори жълт и съответно червен картон.

Така Жирона събра 81 точки и завършва кампанията на 3-о място, което дава право на участие в Шампионската лига догодина.

Гранада пък остана с едва 21 в своя актив на предпоследната позиция и в серия от 5 поражения.