3. Серхио Ромеро спаси честта на Манчестър Юнайтед на "Сейнт Мерис" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Серхио Ромеро спаси честта на Манчестър Юнайтед на "Сейнт Мерис" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Саутхемптън търсеше повече победата при нулевото равенство

В отложен мач от 28-ия кръг на Висшата лига Саутхемптън и Манчестър Юнайтед завършиха 0:0. За „червените дяволи” се знаеше, че ще завършат шести и ще разчитат да спечелят Лига Европа, за да се доберат до Шампионската лига. Саутхемптън обаче взе точка аванс пред Уест Бромич и Борнемут в борбата за 8-ото място, което може да даде европейска квота.

Над всички на „Сейнт Мерис” бе вратарят на Юнайтед Серхио Ромеро, отразил дузпа на Маноло Габиадини и спасил редица други положения. Антони Марсиал пък бе най-близо до гола за гостите, като удари греда през второто полувреме.

Саутхемптън търсеше реванш за загубения финал за Купата на лигата. И двата отбора обаче са заинтересовани от последния мач в Лига Европа, където „червените дяволи” са финалисти и ще играят срещу Аякс на 24 май. „Светците” се надяват, че осмото място ще им позволи да играят на международната сцена.

Жозе Моуриньо направи само 4 промени в своя състав. Ромеро, Дармиан, Мхитарян и Фелайни заместиха Де Хеа, Блинд, карик и Лингард.

Още в 5-ата минута бе отсъдена дузпа за Саутхемптън. Байли опита да гардира една висока топка, но протегна ръката си и реферът посочи бялата точка, въпреки че пипането беше извън наказателното поле. Серхио Ромеро обаче извади удара на Маноло Габиадини от 11-те метра.

Така Саутхемптън се присъедини към Борнемут и Кристъл Палас сред отборите с най-много пропуснати дузпи – по 3, този сезон.

Минути по-късно Байли можеше да даде аванс на Юнайтед с нисък удар, ала Форстър се справи без особени проблеми.

До почивката чистите положения липсваха, а защитниците бяха на висота.

Шест минути след почивката Ромеро плонжира и боксира свиреп удар на Душан Тадич от фаул пред наказателното поле, продължавайки с великолепните си изяви в мача.

Аржентинецът трябваше да избива и втори опасен шут на Редмънд, а Саутхемптън имаше подчертано надмощие.

Юнайтед обаче организира светкавична контра в 67-ата минута. Смолинг направи рейд отдясно, пусна за Рууни, който размина Стивънс, но се засуети с паса. В крайна сметка Смолинг стреля над вратата.

Четири минути по-късно Марсиал и Фелайни направиха двойно, а французинът с техничен фалцов удар удари десния страничен стълб.

Фелайни притесни Моуриньо в 74-ата минута, когато напусна принудително. На неговото място се появи Андер Ерера.

Десет минути преди края Байли покри засадата, а Джей Родригес шутира от чиста позиция по диагонала, но встрани.

Така, двубоят сякаш закономерно завърши 0:0.

В последния кръг Юнайтед, който няма победа за първенство в последните си пет мача, приема Кристъл Палас, а Саутхемптън отново е домакин – на Стоук Сити. Всички мачове са в неделя от 17 ч б.в.