3. Сеск Фабрегас стана герой за Челси в битката с Куинс Парк Рейнджърс (ВИДЕО)

Сеск Фабрегас стана герой за Челси в битката с Куинс Парк Рейнджърс (ВИДЕО)

Лондонският сблъсък завърши при успех за „сините” с 1:0, К.П.Р. със сериозни пропуски

Челси постигна трудна, но сладка победа над Куинс Парк Рейнджърс в лондонския сблъсък от 32-ия кръг на Висшата лига. „Сините” победиха с 1:0, като герой за състава на мениджъра Жозе Моуриньо стана Сеск Фабрегас в 88-ата минута. Испанецът вкара с единственият точен удар към вратата на домакините от К.П.Р.

Така, Челси запази преднината си на върха в класирането на 7 точки от втория Арсенал и вече има 73. Куин Парк Рейнджърс е в зоната на изпадащите на 18-ото място с 26 точки.

Домакините определено могат да съжаляват, че останаха с празни ръце. Те бяха отправили общо 15 удара към вратата на Челси, като четири от тях бяха в нейните очертания, но стражът на гостите Тибо Куртоа показа високата си класа и успя да запази мрежата си „суха”.

Още в  8-ата минута Вилиан бе близо да изненада вратаря на домакините Грийн. Той центрира от пряк свободен удар, но топката се отби в гредата. Това бе и единственото по-опасно положение, която футболистите на Специалния създадоха за първата част. В 44-ата минута Чарли Остин отправи хубав удар, но Куртоа спаси.

През второто полувреме Мат Филипс отправи удар към далечната греда на Куртоа, но топката мина покрай десния стълб. В близост бе и Боби Замора, но той не успя да стигне до топката.

В 64-ата минута К.П.Р. пропусна златна възможност да открие резултата. Филипс получи топката в наказателното поле от Остин, преодоля Матич и от близко разстояние шутира, но Куртоа показа завиден рефлекс и изби в корнер.

В 82-ата минута Остин отново бе центъра на събитията. Той получи топката в наказателното поле, завъртя се и шутира. Топката се отби в тялото на Кейхил, след което последва нов удар, но право в ръцете на Куртоа.

В 88-ата минута Сеск Фабрегас даде повод на мрачно гледащия Моуриньо да избухне. Вратарят Грийн допусна сериозна грешка, когато се опита да прати топката в половината на Челси, но едва успя да е ритне до центъра, където Азар овладя, напредна по левия фланг и пусна в наказателното поле към Оскар. Брализецът върна към десетката, той видя веднага Фабрегас, който с удар от движение реализира. Така, „сините” направиха поредната си крачка към титлата във Висшата лига.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)