3. Северна Македония стигна баража за Катар 2022! (ВИДЕО)

Северна Македония стигна баража за Катар 2022! (ВИДЕО)

"Червените лъвове" надвиха с 3:1 Исландия

Северна Македония се класира за бараж за Световното първенство в Катар през 2022 година, след като победи Исландия с 3:1 в Скопие. Попаденията за тима реализираха Езджан Алиоски и Елиф Елмас, който се разписа на два пъти. За Исландия точен бе Йон Торсейнсон.

Северна Македония откри резултата още в седмата минута, след като Алиоски получи в наказателното поле от Трайковси и с мощен удар в близкия ъгъл се разписа. В 41-вата минута домакините стигнаха до второ попадение, когато Чурлинов се разписа, но голът бе отменен заради засада.

В 54-тата минута Исландия изравни. Барнасон свали с глава едно центриране в наказателното поле на домакините, а Йон Торнсейнсон от няколко метра не остави никакви шансове на Димитриевски за 1:1.

Северна Македония поведе в 65-ата минута. След грешка в отбраната на Исландия топката стигна до Елиф Елмас, който от близко разстояние направи 2:1. В 79-ата минута гостите останаха с човек по-малко, след като Йоханесон получи втори жълт картон. Три минути преди края последния сигнал пък Елмас сложи точка на спора с втория си гол.

След успеха си Северна Македония заема второ място в класирането с 18 точки. Лидер е Германия с 27. На трета позиция остана Румъния със 17.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Двата тима не си вкараха

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1