3. Севиля излъга Алмерия като гост

Севиля излъга Алмерия като гост

Севиля победи с 1:0 като гост коравия тим на Алмерия. В труден мач пред 14 000 зрители на „Естадио Медитеранио” гостите успяха да изтръгнат победата.

Севиля победи с 1:0 като гост коравия тим на Алмерия. В труден мач пред 14 000 зрители на „Естадио Медитеранио” гостите успяха да изтръгнат победата. Първата част бе равностойна и двата тима заслужено се оттеглиха при равен резултат на почивката. И Алмерия, и Атлетик играеха предимно по фланговете с чести центрирания. Севиля все пак имаше предимство през първите 45 минути.
Малко след началото на втората част гостите успяха да достигнат до гола. Автор на попадението стана Адриано Корейра, който стреля, а вратарят и негов съименник Диего Корейра не успя да отрази напълно удара му и топката мина голлинията. След това домакините от Алмерия натиснаха противника си, но безрезултатно. Трите опасни положения до края на мача на Ортис, Мане и Чико бяха спасени от Палоп. Севиля пък не създаде нито едно опасно положение.
Така в края на мача, въпреки огромно предимство при владеенето на топката - 57% срещу 43% за Алмерия, домакините не успяха да спечелят точка.
Реферът Артуро Ибанес извади четири жълти картона в срещата.
След мача Алмерия продължава да заема шестото място в първенството, докато Севиля измести от третото място Барселона, който по-рано победи в Билбао с 1:0 местния Атлетик.