3. Севиля излъга Уулвс във финалните минути, Шахтьор разби Базел по пътя към полуфиналите

Резултатите от последните четвъртфинали в Лига Европа

Рекордьорът по титли в Лига Европа Севиля се класира на 1/2-финал в тазгодишното издание на турнира. Възпитаниците на Юлен Лопетеги постигнаха трудна победа с 1:0 над Уулвърхемптън в сблъсъка между двата тима от 1/4-финала в Дуисбург. Андалусийци показаха по-добра игра, но трябваше да чакат чак до 88-ата минута, за да стигнат до успеха. Това стана с гол на Лукас Окампос. "Вълците" също имат за какво да съжаляват, тъй като започнаха добре мача и си спечелиха дузпа в 11-ата минута, но Раул Хименес пропусна от бялата точка. След това обаче испанците бяха по-добрият отбор на терена и заслужено стигнаха до успеха, за да си уредят среща с Манчестър Юнайтед в следващата фаза.

В другия четвъртфинал украинският гранд Шахтьор Донецк разгроми с 4:1 швейцарския Базел и се класира за следващата фаза в турнира Лига Европа. Съперник на Шахтьор в спора за място на финала ще бъде един от фаворитите за спечелване на трофея - италианският Интер, който отстрани Байер Леверкузен в понеделник вечерта.

На стадиона в Гелзенкирхен украинският тим не остави никакво съмнение в превъзходството си отпървата минута. Резултатът  в полза на Шахтьор откри бившият нападател на столичния ЦСКА Жуниор Мораеш само след 100 секунди игра. В 22-ата минута Тайсон удвои. Патрик в 75-ата направи резултата 3:0 от дузпа. В 88-ата минута Додо покачи на 4:0. В добавеното време Базел стигна до почетен гол чрез Ван Волфсфинкел.