3. Севиля остави планина за изкачване пред Барселона (СНИМКИ+ВИДЕО)

Севиля остави планина за изкачване пред Барселона (СНИМКИ+ВИДЕО)

Андалусийци надвиха каталунците с 2:0 в първи 1/4-финален мач от Купата на Краля

Севиля победи с 2:0 Барселона в първи мач от 1/4-финалите на Купата на Краля.

Ернесто Валверде заложи на титуляри, които по-рядко взимат участие в мачове на каталуницте, като дебют в атака направи и закупеният преди 48 часа Кевин-Принс Боатенг.

Новото попълнение на клуба обаче не впечатли в първия си мач с фланелката на "блаугранас".

Първото полувреме на "Рамон Санчес Писхуан" премина доста равностойно, като единственото по-сериозно положение бе удар на Пабло Сарабия малко след половин час игра, който Силесен улови. Малко преди почивката вратата на Барса отново бе застрашена малко повече от Бен Йедер и Ескудеро, но до гол не се стигна.

Такъв обаче падна в 58-та минута, когато Пабло Сарабия откри за домакините след отличен пас на Куинси Промс. Барселона продължи да не впечатлява с играта си и не успяваше дори да стигне до възможност за удар по посока на Сориано.

Валверде реагира мигновенно и включи в игра Луис Суарес и Фелипе Коутиньо вместо Боатенг и Малком. Това обаче не донесе нужния ефект, а напротив. В 76-та минута Бен Йедер отбеляза втория гол в срещата, след като засече на далечната греда отклонил се удар на Банега.

Така Барселона има нужда от победа с поне три гола разлика на Камп Ноу, за да се класира в следващата фаза на турнира.

Севиля - Барселона 2:0
'48 Сарабия 1:0
'76 Бен Йедер 2:0

Стартови състави:

Севиля: Сориано, Гомез, Кяер, Амаду, Меркадо, Банега, Хесус Навас, Сарабия, Ескудеро, Промес, Бен Йедер

Барселона: Силесен, Семедо, Пике, Ленгле, Малкълм, Ракитич, Артур, Сержи Роберто, Аленя, Видал, Боатенг

Алавес с два гола за една минута, но Реал Мадрид победи на "Бернабеу"