3. Севиля притеснява Реал и Барса след 1:0 над Билбао (ВИДЕО)

Севиля притеснява Реал и Барса след 1:0 над Билбао (ВИДЕО)

Йоветич изпусна дузпа, но Ибора вкара добавката през краката на вратаря, баските удариха греда

Севиля победи минимално Атлетик (Билбао) с 1:0 на своя „Рамон Санчес Писхуан” в междинния 25-и кръг на Ла Лига и се доближи само на точка зад втория Реал Мадрид в класирането.

Отборът на Хорхе Сампаоли преследваше пети пореден успех във всички турнири и стартира много активно срещу баските, които редуват много силни игри у дома със слаби изяви далеч от „Сан Мамес”.

В петата минута Йоветич стреля с глава на косъм над напречната греда след центриране на Мариано от дясното крило.

След това Вието и Кореа направиха двоен пропуск, а натискът на андалусийци ставаше нетърпим за гостите.

В 13-ата минута Ечейта посегна към Вието с протегнат крак в наказателното поле и деветката на Севиля спечели дузпа. Вратарят Ираисос спаси с крак неубедителния нисък удар на Йоветич в центъра на вратата, но нямаше късмет и докато правеше опит да се изправи Ибора с добавката прекара между краката му отблизо за 1:0.

В 28-ата минута Билбао пак нямаше късмет и Раул Гарсия с глава нацели дясната греда на домакините при диагонално центриране.

След час игра Серхио Рико изби тупалка на Раул Гарсия извън наказателното поле към близкия горен десен ъгъл.

Атлетик опита натиск в края, но севилци оцеляха и взеха трите точки. Севиля има 55 на трето място, Реал е втори с 56 и мач по-малко, Барселона е първи с 57. Атлетик (Билбао) е с 38 на осма позиция.