3. Севиля разгроми Карпати и излезе начело в група "J" на Лига Европа

Севиля разгроми Карпати и излезе начело в група "J" на Лига Европа

Испанците спечелиха домакинството си с 4:0. ПСЖ и Борусия с нулево реми

ПСЖ и Борусия Дортмунд не се победиха в мач от група „J” на Лига Европа.

Отборът на Севиля разпиля Карпати Лвов с 4:0 и излезе начело в група „J” на Лига Европа.
Домакините имаха пълно превъзходство в мача и още на почивката имаха комфортен аванс от три гола.

През първото полувреме за испанците с два гола с глава се отчете Алфаро в 8-ата и 41-ата минута, а между тях за 2:0 се разписа Цигарини след изпълнение на пряк свободен удар.

През втората част голеадата на стадион „Рамон Санчес Писхуан” продължи. В 51-ата минута Хосе Карлос отправи силен изстрел с левия крак, който вратаря на украинците успя да избие. При добавката обаче Негредо не сбърка и направи резултата 4:0 в полза на домакините.

До повече попадения не се стигна, тъй като испанците намалиха темпото и спокойно доиграха мача.

В другата среща от групата ПСЖ и Борусия Дортмунд не успяха да се победят, завършвайки 0:0 на Парк де Пренс.

Получи се двуостър мач с много опасности и пред двете врати. Все пак домакините трябва повече да съжаляват за равния резултат тъй като по-чистите положения се откриха пред техните нападатели.

На два пъти сам срещу вратаря на немците излизаше Ердинч, но не отигра съсредоточено шансовете, открили се пред него и по този начин лиши домакините от победата.

Така след изигралите се двубои от група „J” Севиля излезе начело в класирането с актив от 10 точки, следвани от ПСЖ с 8 и Борусия с 4 точки. Отборът на Карпати Лвов остана на последното четвърто място без нито една спечелена точка.