3. Севиля с рутинна победа над Унирея - 2:0

Севиля с рутинна победа над Унирея - 2:0

Луиш Фабиано и Ренато вгорчиха дебюта в Лигата на румънския шампион.

Испанският Севиля постигна очаквана победа с 2:0 над Унирея Урзичени в първия си мач от група  на Шампионската лига.

Луиш Фабиано в продължението на първото полувреме и Ренато в 70-та минута донесоха рутинни три точки за тима си. Унирея, който стана шампион на Румъния през миналия сезон, не успя да стигне до изненада на стадион "Санчес Писхуан".

Мачът започна с натиск на Севиля и в първите 10 минути пропуски на Кануте и Капел не позволиха резултатът да бъде открит. Много стабилни намеси имаше и вратарят на гостите Арлаускис. Тимът на Унирея бе видимо превъзбуден от дебюта в лигата и това доведе до жълти картони на Мемедович, Фрунза и Матей през първото полувреме. Единственото по-сериозно положение за гол пред Унирея се откри в 14-та минута, когато Апостол стреля встрани от вратата на Севиля. В 28-та минута вратарят на Унирея направи фантастично спасяване на отправената от фаул топка от страна на Луиш Фабиано.

В даденото от рефера Матео Трефолони (Италия) продължение на първото полувреме Севиля стигна до гол. Тогава Ренато проби отляво и върна топката към Луиш Фабиано. От около 20 метра той изпрати мощен удар и кълбото спря в мрежата на вратаря Арлаускис - 1:0 за домакините.

След почивката Севиля продължи да доминира, но стигна само до един гол. В 70-та минута Ренато посрещна с глава центриране от ъглов удар и вдигна отново трибуните на крака - 2:0 за Севиля.

СЕВИЛЯ: Палоп, Скилачи, Хесус Навас, Зокора (76 - Лоло), Луиш Фабиано, Ренато, Кануте (63 - Негредо), Ескуде, Капел (56 - Пероти), Серхио Санчес, Фернандо Наваро.

УНИРЕЯ: Арлаускис, Мехмедович, Галамас, Биласко, Варга (73 - Семедо), Рикардо Вилана (81 - Онофрас), Брандан, Балан (65 - Параскив), Мафтей, Фрунза, Апостол.

Голмайстори: 1:0 Луиш Фабиано (45+1), 2:0 Ренато (70)

Жълти картони: Зокора (Севиля), Мехмедович, Галамас,, Мафтей и Фрунза (Унирея)

Съдия: Матео Трефолони (Италия)