3. Севиля с втора победа в група "Н" след 2:0 над Фрайбург (ВИДЕО)

Севиля с втора победа в група "Н" след 2:0 над Фрайбург (ВИДЕО)

Слован Либерец надви Ещорил с 2:1 в другия мач от групата

Отборът на Севиля постигна втора победа в група „Н” на Лига Европа, след като днес се наложи с 2:0 като домакин на Фрайбург в мач, който се игра на стадион „Рамон Санчес Писхуан”.

В първия си двубой от групата испанският тим надви с 2:1 като гост на Ещорил, а след днешния успех воденият от Унай Емери отбор продължава да е на първото място в групата, като е с пълен актив от 6 точки след 2 изиграни мача. Фрайбург се намира на третата позиция и има 1 точка.

И двете попадения за Севиля паднаха през второто полувреме. В 62-ата минута домакините получиха правото да изпълнят дузпа, отсъдена за нарушение на Фалу Дианье срещу срещу Карлос Бака в наказателното поле. Защитникът на Фрайбург получи втори жълт картон и така остави отбора си с човек по-малко, а застаналият зад топката Диего Пероти реализира от бялата точка за 1:0. Карлос Бака оформи крайното 2:0 в 1-ата минута на даденото от съдията продължение на втората част.

В другия двубой от група „Н”, който се игра днес, Слован Либерец постигна победа с 2:1 на свой терен срещу Ещорил. Чешкият тим е на втората позиция в групата с 4 точки, а португалският отбор е последен без спечелена точка.