3. Севиля се оттласна от дъното с важна победа над Кадис (ВИДЕО)

Севиля се оттласна от дъното с важна победа над Кадис (ВИДЕО)

Андалусийци вече са 13-ти с 31 точки

Севиля се наложи над Кадис с 2:0 като гост в двубой от 27-ия кръг на испанската Ла Лига. Попаденията в срещата бяха дело на Лукас Окампос и Юсеф Ен Несири през второто полувреме. След този успех Севиля се изкачва до 13-о място с 31 точки, докато Кадис е на 16-а позиция с 28 пункта.

Двубоят започна с натиск от страна на Кадис, чиито футболисти имаха претенции за дузпа в 4-ата минута, а след проверка с VAR главният рефер на двубоя не отсъди такава в полза на домакините.

До края на първото полувреме темпото беше ниско, а до чисто положение пред някоя от двете врати не се стигна.

В началото на второто полувреме Лукас Окампос тръгна на самостоятелен пробив и шутира от границата на наказателното поле, за да преодолее Давид Хил, с което да даде аванс на Севиля в 51-ата минута.

Футболистът на Кадис Фали навлезе в наказателното поле на Севиля в 62-рата минута и шутира, но топката рикошира в десния стълб на вратата, пазена от Марко Дмитрович.

Браян Хил комбинира с Юсеф Ен Несири, който показа страхотна съобразителност в наказателното поле на Кадис и прати топката за втори път в мрежата в 74-ата минута.