3. Севиля взе гол аванс срещу Уест Хем в Лига Европа (ВИДЕО)

Севиля взе гол аванс срещу Уест Хем в Лига Европа (ВИДЕО)

Мунир Ел Хадади отбеляза единственото попадение след час игра

Севиля направи важна крачка към 1/4-финалите на Лига Европа, след като победи с 1:0 Уест Хам на "Рамон Санчес Писхуан". Мунир Ел Хадади отбеляза единственото попадение след час игра и даде преднина на андалусийците преди реванша в Лондон, който е след седмица.

Мунир пропусна най-добрия шанс за Севиля през първата част. Това се случи още в четвъртата минута, когато той засече с глава центриране на Корона, но топката премина встрани. В 12-ата пред Влашич се откри отлична възможност, след като Райс продължи с глава центриране на Лансини от фаул. Ударът на хърватина обаче бе избит от Боно, а след това Антонио не успя с опита за добавка. В 31-вата стражът на Севиля спаси нов опасен удар на Влашич.

Севиля започна доста по-активно второто полувреме и в 60-ата минута андалусийците заслужено взеха аванс. Акуня центрира заучено от свободен удар, а Мунир засече за 1:0.

В 73-тата минута Уест Хам имаше добра възможност, но Навас самопожертвователно блокира изстрел на Лансини. До края този резултат не се промени и така "чуковете" допуснаха първа загуба като гост в Лига Европа.

Тер Стеген: Тази загуба боли