3. Севиля защити титлата си и спечели за четвърти, рекорден път Лига Европа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тимът на Унай Емери победи Днипро на финала с 3:2, украинците доиграха срещата с човек по-малко

Отборът на Севиля защити титлата си в турнира Лига Европа, като триумфира в надпреварата за четвърти, рекорден път. Андалусийците победиха украинския Днипро на финала с 3:2 и следващия сезон ще се класират директно в групите на Шампионската лига.

Карлос Бака отбеляза два от головете за Севиля, като така колумбиецът стигна кота седем за целия турнир. Третия гол за андалусийците отбеляза Грегор Криховяк. За Днипро се разписаха Никола Калинич и Руслан Ротан.

Днипро откри резултата още в седмата минута след страхотна контраатака. Дълга топка, пратена към Калинич, бе свалена с глава от нападателя към Матеус. Той пое добре и центрира отново към Калинич, който отново с глава даде аванс на украинците.

След гола, Севиля заигра много по-добре и положенията пред Бойко започнаха да валят. Първо – Рейес застраши вратата му, но стреля покрай целта, след което Бойко отрази удар на Криховяк с галва.

В рамките на само четири минути андалусийците обърнаха. В 28-ата минута Криховяк изравни след грешка в отбраната на символичните домакини. Севиля изпълни заучено ъглов удар, топката не бе изчистена, попадна в Криховяк, който я прати в долния ляв ъгъл на Бойко.

Три по-късно брилянтно подаване на Рейес изведе Бака сам Срещу Бойко. Украинският страж за малко да повали колумбиеца, но Бака задържа топката, мина покрай Бойко и завърши на оголената мрежа.

В последните минути на първата част и двата отбора си размениха по едно положение. Първо – Рико спаси вратата си от страхотен удар на Коноплянка, след което мощен изстрел на Алеиш Видал мина на сантиметри над напречната греда.

Днипро обаче продължи да натиска и стигна до изравнително попадение. Ротан изпълни по блестящ начин пряк свободен удар в 44-ата минута и позволи на украинците да се оттеглят на почивката при равен резултат.

През втората част положенията пред двете врати бяха по-малко. Севиля остана по-добрият отбор на терена и заслужено отбеляза победно попадение.

В 73-тата минута лоша подредба в отбраната на Днипро позволи на Витоло да изведе с един пас Бака сам срещу Бойко и колумбийският нападател нямаше как да сбърка, отбелязвайки втория си гол във финала.

Нападателят на Севиля можеше да оформи и хеттрика си малко по-късно, но негов удар от упор с глава бе спасен от Бойко.

В 87-ата минута Матеус се строполи на тревата и трябваше да бъде изнесен на носилка. Мирон Маркевич бе използвал и трите си смени и Днипро трябваше да доиграе двубоя с човек по-малко.

Въпреки това, украинците създадоха няколко опасности пред Рико, но не успяха да ги реализират и трябваше да се задоволят със сребърните медали.