3. Шахтьор изпусна Юнайтед (ВИДЕО)

Шахтьор изпусна Юнайтед (ВИДЕО)

"Червените дяволи" се отърваха с равенство в Донецк

Отборът на Манчестър Юнайтед взе точка от гостуването си на Шахтьор във втори мач от груповата фаза на Шампионската лига. Домакините можеха и да спечелят двубоя, но опитността на противника им не им позволи да стигнат до повече от 1:1. Резултатът откри Дани Уелбек в 18-ата минута, а в 76-ата Тайсон изравни. Отборът от Донецк държа топката в по-голямата част от двубоя, но не съумя да създаде достатъчно опасни ситуации пред де Хеа.

В 13-ата минута съдията можеше да остсъди наказателен удар в полза на домакините. След центриране от корнер, последва разбъркване в наказателното поле, топката достигна до Тейшейра. Клевърли се опита да изчисти, но шпагатът му закачи левия крак на играча на домакините, след което обаче не последва съдийски сигнал.

Само пет минути по-късно и Юнайтед показа характера си. Фелайни центрира в наказателното поле, където отбраната на Шахтьор не успя да се справи. Дани Уелбек се оказа най-съобразителен и с хубав диагонален удар преодоля Андрий Пятов.

До края на полувремето опасните положения и пред двете врати липсваха. Шахтьор дори държеше топката в по-голямата част от играта, но „червените дяволи“ се защитаваха добре.

Въпреки че с нищо не превъзхождаха противника си, Манчестър Юнайтед за малко да отбележи и втори гол в 71-вата минута. Ван Перси получи подаване в зоната около дузпата, завъртя се на 360 градуса и стреля с левия крак. Току преди топката да се оплете за втори път в мрежата на Шахтоьр, Ракитски сложи крак на пътя ѝ.

В 76-ата минута по-добрата игра на домакините даде резултат. След центриране отляво, отбраната на „червените дяволи“ не успя да изчисти и топката стигна до Тайсон. С едно докосване футболистът на Шахтьор прати топката под напречната греда, като не остави никакви шансове на де Хеа.

10 минути по-късно един рикошет можеше да обърне развоя на мача. Тайсон центрира прострелно, но топката срещна тялото на Патрис Евра и за малко не влезе във вратата на де Хеа. Испанецът внимаваше и успя да изчисти в корнер.

Шахтьор Донецк 1:1 Манчестър Юнайтед

0:1 Уелбек 18‘
1:1 Тайсон 76‘

В другия двубой от група "А" Байер (Леверкузен) победи трудно с 2:1 Реал (Сосиедат) у дома. Ролфес откри за домакините в края на първата част. В 51-вата испанците пропуснаха дузпа, но при добавката Карлос Вела бе точен за 1:1. Победното попадение за "аспирините" дойде две минути след изтичане на редовните 90. Хегелер отбеляза невероятно попадение, след изпълнение на пряк свободен удар от над 40 метра. Това бе и 100-тният гол за Байер в Шампионската лига, който ще остане в историята не само като юбилеен, но и като ювелирен.

Байер (Леверкузен) 2:1 Реал (Сосиедат)

1:0 Ролфес 45+1‘
1:1 Вела 51‘
2:1 Хегелер 90+2‘

След днешните двубои Манчестър Юнайтед и Шахтьор Донецк имат по 4 точки. Байер (Леверкузен) е трети с три, а Реал (Сосиедат) е без спечелена точка.

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави