3. Шалке два пъти настигна резервите на Дортмунд за 2:2 в дербито на Рур (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Миньорите" на практика отказаха Борусия от мислите за титла

Борусия (Дортмунд) два пъти повеждаше и Шалке два пъти изравни бързо за 2:2 в дербито на Рур на „Фелтинс Арена” от 29-ия кръг на Бундеслигата. Дортмунд изостана на 7 точки от лидера Байерн и на практика се сбогува с мечтите за титла.

Наставникът Томас Тухел бе решил да съхрани силите на Марко Ройс, Пиер-Емерик Обамеянг и Хенрих Мхитарян за реванша срещу Ливърпул в Лига Европа и ги остави на пейката. Там бяха още Гюндоган, Вайденфелер, Пишчек и Кастро. Бившият десен бек на Лудогорец Жуниор Кайсара беше титуляр за Шалке и направи силен мач до 60-ата минута, когато беше заменен от Макс Майер.

Първата част мина във високо темпо, но двата отбора играеха доста предпазливо. Най-голямо впечатление направиха 17-годишният Кристиян Пулишич за Борусия и 20-годишния Лерой Сане за Шалке.

Йоханес Гайс стреля над целта от изгодна позиция от фаул, а Пулишич нахлу на скорост и стреля набра скорост и стреля по диагонала на сантиметри от целта при най-чистото положение преди почивката.

Втората част бе пълна противоположност и донесе цели четири гола. Шинджи Кагава направи двойно с Лайтнер на границата на наказателното поле и прехвърли вратаря Ралф Фарман с красив удар за 1:0, който достави истинска наслада на Тухел в 49-ата минута.

Само две минути по-късно стражът Бурки изби удар, но Лерой Сане отблизо изравни с добавка.

Борусия (Д) бързо си върна лидерството. Влезлият на почивката Мхитарян центрира хубаво от десния фланг, а Матиас Гинтер се извиси и параболично насочи с глава в горния десен ъгъл – 2:1.

Авансът издържа 10 минути, защото Сократис Папастатопулос повали Хунтелаар в наказателното поле за дузпа и холандецът я вкара – 2:2.

Шалке оцеля при голямо меле в 73-ата минута след поредни пропуски на Пулишич, Кагава и Лайтнер.

Тухел пусна Обаменяг и Гюндоган за последните 15 минути, но въпреки натиска габонецът стреля два пъти неточно и ремито се запази.