3. Шалке и Хановер откриха с 9 гола втория полусезон в Бундеслигата (+ВИДЕО)

Шалке и Хановер откриха с 9 гола втория полусезон в Бундеслигата (+ВИДЕО)

"Миньорите" спечелиха с 5:4, осем от головете паднаха след почивката

Шалке спечели с 5:4 срещу Майнц в мач с две лица на „Фелтинс Арена”, който даде старт на втория полусезон в Бундеслигата и откри 18-ия кръг.
През първите 43 минути в Гелзенкирхен сякаш двата тима не осъзнаваха, че ваканцията им е свършила и не правеха нищо запомнящо се.

Тогава обаче от нищото Шалке поведе. Минута преди почивката центриране отляво мина между двама защитници и стигна до Джеферсън Фарфан, а перуанецът с ниско воле по диагонала намери мрежата за 1:0.

През втората част зрителите гледаха изцяло нов мач с много открита игра и осем нови попадения.

4 минути след почивката Холтби пусна за Дракслер, който бе в очи в очи с вратаря Цийлер и го разстреля за 2:0.

Хановер бързо се върна в мача. Хущи центрира от пряк свободен удар, топката бе избита, Сержио Пинто я намери от въздуха, Нойщадер подложи крак и неспасяемо насочи към вратата си за 2:1. Три минути по-късно Чахед центрира остро, Хущи си спря и веднага с левия крак прати ниско по диагонала във вратата и изравни.

И този резултат не се задържа дълго. Хьогер разстреля Цийлер отблизо за 3:2. После пък Хьогер изведе Марика отляво, никой не пресрещна румънеца и той покрай вратаря технично се разписа за 4:2.

В следващата атака Диуф свали отлично с глава за Хущи и унгарецът със силен шут под гредата намали на 4:3.

Две минути преди края трима играчи на Шалке излязоха сами срещу вратаря, Фарфан пусна за Холтби на празна врата и „миньорите” поведоха с 5:3.

В добавеното време Маме Диуф със зрелищна задна ножица матира Хилдебранд и оформи крайното 5:4.

Шалке се качи до пето място с 28 точки, Хановер остава 11-и с 22.